Baraże o II ligę: Olimpia Elbląg z awansem, miłe złego początki Motoru Lublin

W rewanżowym spotkaniu barażowym o miejsce w II lidze Olimpia Elbląg pokonała przed własną publicznością Motor Lublin 2:1 i mogła świętować upragniony awans.

Łukasz Witczyk

Pierwszy mecz tych drużyn, który w sobotę rozegrano w Lublinie zakończył się zwycięstwem Olimpii Elbląg 1:0. Przed rewanżem to właśnie zespół z województwa warmińsko-mazurskiego był w lepszej sytuacji, choć zaliczka nie była na tyle duża, by elblążanie mogli być pewni wywalczenia upragnionego awansu do II ligi.

Gospodarze przekonali się o tym w 22. minucie, kiedy to Motor wyszedł na prowadzenie, a gola po zamieszaniu w polu karnym strzelił Filip Drozd. Wynik ten oznaczał, że gracze Olimpii nie mogą sobie pozwolić na moment dekoncentracji. Ten zdarzył się przyjezdnym. W 29. minucie na tablicy wyników był już remis, po tym jak gola z strzałem rzutu wolnego zdobył Michał Pietroń.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć obie drużyny starały się atakować. Po zmianie stron to elblążanie mieli więcej okazji do zdobycia gola. Lublinianie starali się odgryzać ofensywnymi akcjami, ale na posterunku był bramkarz Olimpii, Kacper Tułowiecki.

Nadzieję lublinianom odebrał w 82. minucie Kołosow, który wykorzystał prostopadłe podanie i pokonał bezradnego Pawła Sochę. Po tej sytuacji goście do awansu potrzebowali zdobycia dwóch bramek, co było piekielnie trudnym zadaniem i ostatecznie nie udało się go zrealizować. Tym samym Olimpia po dwóch sezonach przerwy wróciła do II ligi.

Olimpia Elbląg - Motor Lublin 2:1 (1:1)
0:1 - Filip Drozd 22'
1:1 - Michał Pietroń 29'
2:1 - Anton Kołosow 82'

Olimpia Elbląg: Kacper Tułowiecki - Paweł Kowalczyk, Kamil Wenger, Dawid Kubowicz, Radosław Bukacki, Damian Szuprytowski (62' Łukasz Pietroń), Radosław Stępień (68' Jakub Bojas), Michał Pietroń (68' Michał Ressel), Patryk Sokołowski (83' Krzysztof Iwanowski), Anton Kołosow, Paweł Piceluk.

Motor Lublin: Paweł Socha - Damian Falisiewicz, Aleksander Komor (46' Maciej Prusinowski), Artur Gieraga, Iwan Dykyj, Rafał Król (63' Piotr Piekarski), Tomasz Tymosiak (80' Krystian Mroczek), Kamil Stachyra, Szymon Kamiński (70' Paweł Piątek), Marcin Michota, Filip Drozd.

Żółte kartki: Michał Pietroń, Anton Kołosow (Olimpia Elbląg) oraz Maciej Prusinowski, Igor Dykyj, Paweł Piątek (Motor Lublin).

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).