Kolejne kadrowe zmiany w GKS-ie Katowice

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski  / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
zdjęcie autora artykułu

W kadrze GKS-u Katowice doszło do kolejnych zmian. Po roku gry ze śląskim klubem żegnają się Bartosz Iwan i Filip Burkhardt. Nowym graczem GieKSy został za to Paweł Mandrysz.

Bartosz Iwan dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. 32-letni pomocnik w barwach GKS-u Katowice rozegrał w minionym sezonie 20 spotkań, w których trzykrotnie zdołał pokonać bramkarzy rywali. Iwan do GieKSy trafił z Górnika Zabrze.

Dłużej w GKS-ie nie będzie grał również Filip Burkhardt, któremu 30 czerwca kończy się kontrakt i włodarze klubu nie zdecydowali się na jego przedłużenie. 29-latek łącznie w barwach katowickiego klubu rozegrał 22 spotkania i do siatki przeciwników trafił trzy razy. W końcówce sezonu doznał on urazu kolana.

Z kolei nowym graczem śląskiego klubu został Paweł Mandrysz. 18-latek poprzedni sezon spędził w II-ligowym ROW-ie Rybnik, gdzie w 32 meczach strzelił 6 goli. Mandrysz podpisał z GKS-em dwuletni kontrakt.

- Cieszymy się, że trafił do nas utalentowany zawodnik, który pochodzi ze Śląska. Bardzo nam na tym zależało, bo to znakomicie wpasowuje się w naszą strategię. Paweł to bardzo zdolny piłkarz. Choć jest jeszcze młody, to z pewnością już teraz powalczy o miejsce w wyjściowej jedenastce - przyznał menedżer GKS-u, Dariusz Motała.

Mandrysz to szósty nowy zawodnik, który w trakcie letniej przerwy wzmocnił GKS Katowice. Wcześniej umowy z czwartym zespołem poprzedniego sezonu I ligi podpisali Andreja Prokić, Dawid Abramowicz, Sebastian Nowak, Damian Garbacik i Tomasz Foszmańczyk.

[color=black]ZOBACZ WIDEO "Wiemy wszystko na temat strategii reprezentacji Polski" (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

[/color]

Źródło artykułu: