PE: PGE GKS i Legia na remis (wynik)

Remisem 1:1 zakończył się pierwszy mecz 1/4 finału Pucharu Ekstraklasy pomiędzy PGE GKS Bełchatów a Legią Warszawa. Oba gole padły w drugiej połowie. Wojskowi prowadzili po samobójczym trafieniu Janusza Gola, lecz na dziesięć minut przed końcem rywalizacji na listę strzelców wpisał się Mariusz Ujek, który skutecznie egzekwował rzut karny. Mecz toczył się fatalnych warunkach atmosferycznych - przy gęsto padającym śniegu.

Szymon Mierzyński

Przez większą część gry zespół Jana Urbana musiał radzić sobie w osłabieniu. W 37. minucie czerwoną kartkę otrzymał bowiem Piotr Rocki, który uporczywie komentował decyzje arbitra i został wyrzucony z boiska.

Kolejne spotkania 1/4 finału Pucharu Ekstraklasy odbędą się dopiero 24 i 25 marca.

PGE GKS Bełchatów - Legia Warszawa 1:1 (0:0)
0:1 - Gol (sam.) 65'
1:1 - Ujek (k.) 80'

PGE GKS Bełchatów: Kozik - Fonfara, Drzymont, Pietrasiak, Popek, Wróbel (72' Janus), Rachwał (72' Adamiec), Cetnarski (46' Gol), Garguła (7' Chwalibogowski), Dziedzic, Ujek.

Legia Warszawa: Skaba - Rzeźniczak, Astiz, Kumbev, Komorowski, Rocki, Jarzębowski (75' Radović), Iwański, Roger, Rybus, Majkowski.

Żółte kartki: Rocki, Iwański (Legia).

Czerwona kartka: Rocki /37' za komentowanie orzeczeń sędziego/ (Legia).

Sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin).