Sparingowo: Remis Wisły Kraków z Ruchem Chorzów

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Remisem 1:1 zakończył się rozegrany w sobotę w Myślenicach sparing Wisła Kraków - Ruch Chorzów. Dla Białej Gwiazdy była to trzecia gra kontrolna przed sezonem 2016/2017, a dla Niebieskich piąty sparing w czasie przygotowań do nowej kampanii.

Ruch objął prowadzenie w 11. minucie po golu sprowadzonego z Legii Warszawa Jakuba Araka, któremu asystował Paweł Oleksy. Wisła odpowiedziała jeszcze przed przerwą. W 23. minucie z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Zdenek Ondrasek.

Warto odnotować, że w kolejnym sparingu trener Dariusz Wdowczyk ustawił Wisłę w systemie 3-5-2, a w II połowie jednym ze środkowych obrońców był Tomasz Cywka.

Kolejnym rywalem Białej Gwiazdy będzie MFK Karvina (06.07), a następnym przeciwnikiem Niebieskich będzie mistrz Izraela, Hapoel Beer Szewa (05.07).

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 1:1 (1:1)
0:1 - Arak 11'
1:1 - Ondrasek (k.) 23'

Wisła: Michał Buchalik - Krystian Kujawa (46' Piotr Żemło), Arkadiusz Głowacki (46' Alan Uryga), Maciej Sadlok (46' Tomasz Cywka) - Boban Jović (46' Jakub Bartosz), Petar Brlek, Rafał Boguski (46' Denis Popović), Patryk Małecki (63' Przemysław Porębski), Rafał Pietrzak (46' Adam Mójta) - Zdenek Ondrasek (46' Krzysztof Drzazga), Paweł Brożek (46' Mateusz Zachara).

Ruch: Wojciech Skaba (70' Jakub Miszczuk) - Martin Konczkowski (46' Gracjan Komarnicki), Rafał Grodzicki (46' Mateusz Cichocki), Pavol Farkaa (70' Jakub Wagner), Paweł Oleksy (46' Michał Koj) - Kamil Mazek (46' Miłosz Przybecki), Łukasz Surma (46' Maciej Urbańczyk; 70' Przemysław Bargiel), Łukasz Hanzel (46' Maciej Iwański), Patryk Lipski (46' Michał Walski), Łukasz Moneta (46' Jakub Żmuda) - Jakub Arak (46' Łukasz Siedlik).