Juventus Turyn gotowy sprzedać negatywnego bohatera ćwierćfinału Euro 2016. Transfer za 30 mln?

Simone Zaza najprawdopodobniej pożegna się z Juventusem Turyn. Napastnik, który w fatalny sposób przestrzelił rzut karny w półfinale Euro 2016 z Niemcami (1:1, k. 5:6), nie narzeka na brak ofert.

Konrad Kostorz
PAP/EPA
Simone Zaza po udanym okresie w US Sassuolo, w 2015 roku przeniósł się do Juventusu Turyn w nadziei na regularne występy. Wyraźnie przegrał jednak rywalizację o miejsce w linii ataku z Paulo Dybalą, Mario Mandzukiciem oraz Alvaro Moratą i rozegrał tylko 958 minut (8 goli, 2 asysty) co nie przeszkodziło mu znaleźć się w kadrze Włoch na Euro 2016.

Antonio Conte dostrzegał w Zazie spory potencjał, a widzą go również działacze West Ham United, Leicester City oraz VfL Wolfsburg. Te kluby są poważnie zainteresowane pozyskaniem niezadowolonego ze swojej roli w Juventusie 25-latka i proponują Starej Damie ponad 20 mln euro. Według doniesień, mistrz Włoch jest gotowy sprzedać napastnika i przystanie na ofertę opiewającą na 30 mln euro. Najwięcej determinacji wykazują Niemcy, którzy od dłuższego czasu poszukują bramkostrzelnego napastnika, ale sam piłkarz rzekomo woli przenieść się do Anglii.

Przypomnijmy, że Zaza w półfinale Euro 2016 wszedł na boisko w ostatnich sekundach dogrywki, by skutecznie wykonać "jedenastkę" w konkursie karnych. Uderzył jednak fatalnie, wysoko nad poprzeczką bramki Manuela Neuera, co miało wpływ na porażkę Italii.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)