Kolejne odejście z Piasta Gliwice

O ile Piast jest spokojny w sprowadzaniu nowych zawodników, o tyle zupełnie odwrotnie jest z transferami, a konkretnie wypożyczeniami z klubu.

Sebastian Kordek
Sebastian Kordek
PAP / Andrzej Grygiel
W letnim okienku transferowym Piast Gliwice wypożyczył już pięciu zawodników. Kornel Osyra trafił do Bruk-Bet Termaliki, Rafał Leszczyński do Podbeskidzia Bielsko-Biała, Cezary Demianiuk do Pogoni Siedlce, Piotr Kwaśniewski do MKS-u Kluczbork, a Mateusz Długołęcki do Znicza Pruszków. Teraz to grono powiększa się o Jakuba Kuzdrę.

18-letni pomocnik w poprzednim sezonie przede wszystkim grał w trzecioligowych rezerwach gliwiczan, gdzie zaliczył dziewiętnaście występów. Ponadto raz pokazał się w Ekstraklasie i Pucharze Polski. Kuzdra nie przebił się więc do pierwszej drużyny na stałe, a klub postanowił go wypożyczyć.

Nowym zespołem byłego gracza Unii Tarnów w sezonie 2016/2017 będzie drugoligowa Polonia Bytom. Młodzieżowy reprezentant Polski przechodzi na Olimpijską 2 na zasadzie rocznego wypożyczenia.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Lawina transferowa z udziałem Biało-Czerwonych. "Już nikt nie boi się inwestować w Polaków"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×