LE: Zagłębie Lubin nie pozostawiło złudzeń Sławiji Sofia

KGHM Zagłębie Lubin wygrało ze Sławiją Sofia 3:0 w rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Europy. Dzięki temu trzeci zespół Ekstraklasy awansował do kolejnej fazy.

Bartosz Zimkowski
PAP / PAP/Aleksander Koźmiński

W takim samym zestawieniu co w Sofii na boisku w Lubinie pojawili się gracze KGHM Zagłębia. Tam jednak przegrali 0:1.

Podobnie jak przed tygodniem, to Miedziowi od początku zaczęli dyktować warunki gry. Częściej byli przy piłce, starali się urozmaicać swoje akcje - raz skrzydłem, raz prostopadłym podaniem, a innym razem kombinacyjnymi zagraniami.

Tuż przed upływem kwadransa Zagłębie mogło wyjść na prowadzenie. Po zgraniu futbolówki przez Krzysztofa Piątka do strzału doszedł Łukasz Piątek. Mario Kirev zdołał jednak sparować piłkę na rzut rożny.

Sześć minut później straty z Bułgarii zostały odrobione. Jan Vlasko dośrodkował z rzutu wolnego, a niepilnowany na ósmym metrze znalazł się Lubomir Guldan. Słowak pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Mimo utraty gola Sławija nie zmieniła swojego stylu i nadal była ustawiona bardzo defensywnie. Po zmianie stron na murawie zameldował się Georgi Yomov.

Jednak Sławija nie była w stanie poważniej zagrozić bramce Zagłębia. Rzadko przekraczała linię środkową i to Miedziowi nadal przeważali.

W końcu w 64. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Po dośrodkowaniu w pole karne Łukasz Janoszka zgrał futbolówkę do Łukasza Piątka, który silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza.

Sławija mimo iż w tym momencie była już poza Ligą Europy, to nadal miała problem ze skonstruowaniem okazji strzeleckiej. Tymczasem nadal atakowało Zagłębie.

Dziewięć minut przed końcem Miedziowi podwyższyli prowadzenie. Arkadiusz Woźniak dośrodkował piłkę w pole karne po rzucie rożnym.  Michal Papadopulos zgrał futbolówkę do środka, tam źle interweniował jeden z graczy gości i piłka spadła pod nogi Macieja Dąbrowskiego, który z ośmiu metrów zdobył gola.

Miedziowi zwyciężyli 3:0 i awansowali do II rundy eliminacyjnej do Ligi Europy. Tam czeka już zespół Partizana Belgrad.

KGHM Zagłębie Lubin - Sławija Sofia 3:0 (1:0)
1:0 - Lubomir Guldan 20'
2:0 - Łukasz Piątek 64'
3:0 - Maciej Dąbrowski 81'

Pierwszy mecz: 0:1
Awans: Zagłębie Lubin

Zagłębie: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Łukasz Janoszka (85' Jakub Tosik), Jan Vlasko (61' Adrian Rakowski), Arkadiusz Woźniak, Krzysztof Piątek (77' Michal Papadopulos).

Sławija: Mario Kirev - Georgi Pashov, Stefan Velkov, Nikita Sergeev, Omar Abud, Bozhidar Vasev, Emil Martinov, Borislav Baldziiyski, Yanis Karabelyov (46' Georgi Yomov), Serder Serderov, Ibaylo Dimitrov (67' Martin Stankev).

Żółte kartki: Aleksandar Todorovski (Zagłębie Lubin) oraz Omar Abud, Nikita Sergeev (Sławija).