Sparingowo: Wisła Płock rozbiła Arkę Gdynia

Podopieczni Marcina Kaczmarka bardzo pewnie pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia 3:0. To był ostatni sparing Wisły Płock przed Ekstraklasą.

W piątek w Gdyni sparing rozegrały zespoły, które będą beniaminkami w Ekstraklasie w sezonie 2016/2017. Zdecydowanie korzystniej w tym pojedynku wypadli podopieczni Marcina Kaczmarka, którzy pokonali miejscową Arkę aż 3:0.

Goście na prowadzenie wyszli w 28. minucie po samobójczym trafieniu Dawida Sołdeckiego. Kilka chwil później wynik podwyższył Vitali Gemega, który przebywa na testach w zespole z Płocka.

Po przerwie gospodarze ruszyli na bramkę Wisły z większym impetem, ale z tych ataków żółto-niebieskich nic nie wynikało. Goście, którzy dość umiejętnie prowadzili grę, kolejny cios zadali w 58. Mikołaj Lebedyński urwał się gdyńskim obrońcom i celnie wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Konrada Jałochę.

Wisła "na piątkę" zdała ostatni test przed grą w Ekstraklasie. Już w piątek podopieczni Kaczmarka zmierzą się z Lechią Gdańsk. Arka we wtorek z kolei zmierzy się z Gryfem Wejherowo na zakończenie okresu przygotowawczego.

Arka Gdynia - Wisła Płock 0:3 (0:2)

Bramki: Sołdecki 28'(s), Gemega 31', Lebedyński 58'

Arka: Steinbors - Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - Da Silva, Łukasiewicz, Sambea, Bożok - Szwoch - Zjawiński II połowa: Jałocha - Stolc, Sołdecki (60' Marcjanik), Sobieraj, Warcholak (60' Wojowski) - Błąd, Łukasiewicz (60' Mosiejko), Marciniak, Yussuff - Szwoch (60' Siemaszko) - Zjawiński (60' Lewicki)

Wisła Płock: Kiełpin - Stefańczyk (68' Sielewski), Bozić (75' Byrtek), Szymiński, Stępiński, Rogalski (75' Wlazło), Furman (75' Mroziński), Gemega (60' Łukowski), Reca (60' Kun), Iliev (75' Drozdowicz), Lebedyński (60' Kante).