Sparingowo: jest nad czym pracować. Korona gorsza od AEK Ateny

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Nie udał się piłkarzom Korony Kielce ostatni sprawdzian w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu Ekstraklasy. Zespół Tomasza Wilmana przegrał na Kolporter Arenie ze zdobywcą Pucharu Grecji AEK Ateny 0:2 (0:0).

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie było zwieńczeniem tradycyjnej prezentacji drużyny przed nowymi rozgrywkami. Impreza zorganizowana na Kolporter Arenie przyciągnęła tłumy kibiców, dla których przygotowano wiele atrakcji.

Po raz pierwszy szerszej publiczności pokazali się pozyskani przez działaczy nowi piłkarze. Maciej Gostomski, Mateusz Możdżeń, Mariusz Rybicki, Ken Kallaste oraz Michal Pesković otrzymali z rąk prezesa Marka Paprockiego żółto-czerwone koszulki. Ponadto zaprezentowano wyczekiwaną przez wiele lat klubową maskotkę.

Jeżeli chodzi o sam mecz, to zawodnicy Tomasza Wilmana z całą pewnością nie wlali w serca swoich fanów optymizmu. Gospodarze próbowali "szarpać" w ofensywie, ale nie przełożyło się to na klarowne sytuacje pod bramką utytułowanego rywala. Wyraźnie brakowało im argumentów czysto piłkarskich. Grecy z kolei po bezbramkowej pierwszej połowie wrzucili wyższy bieg i po przerwie dwukrotnie znaleźli drogę do siatki koroniarzy.

W 66. minucie wynik otworzył Petros Mantalos, który wykorzystał defensywne błędy przeciwników i mocnym strzałem z woleja nie dał szans golkiperowi. Niespełna dziesięć minut później na tablicy wyników było już 0:2. Szybki kontratak AEK-u został zamknięty przez wbiegającego między dwóch kieleckich obrońców Christosa Aravidisa.

W Koronie wystąpił testowany obrońca Krystian Miś. 20-latek, wychowanek Pogoni Syców, w minionym sezonie reprezentował barwy Legionovii Legionowo.

Był to siódmy sparing ekipy trenera Wilmana. Oprócz niepowodzenia z AEK-iem, Korona przegrała z Jagiellonią Białystok (0:2) i Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (0:1), zremisowała z AFE (0:0) oraz Burk-Betem (0:0), a także pokonała Zagłębie Sosnowiec (1:0) i Siarkę Tarnobrzeg (3:1).

Korona Kielce - AEK Ateny 0:2 (0:0) 0:1 - Petros Mantalos 66' 0:2 - Christos Aravidis 75'

Korona Kielce: Michal Pesković - Bartosz Rymaniak, Dmitrij Wierchowcow (57' Elhadji Pape Diaw), Radek Dejmek, Ken Kallaste (72' Krystian Miś) - Vladislavs Gabovs (57' Tomasz Zając), Mateusz Możdżeń (83' Michał Mokrzycki), Rafał Grzelak (68' Charlie Trafford), Marcin Cebula (57' Vanja Marković), Siergiej Pilipczuk (71' Mariusz Rybicki) - Michał Przybyła (83' Adrian Uniat).

AEK Ateny: Giannis Anestis (46' Vassílis Barkas) - Rodrigo Galo (54' Michalis Bakakis), Dmytro Czyhrynskyj (62' Vassílis Labrópoulos), Dimítris Kolovetsios (70' Stratos Svarnas), Dídac Vila (72' Darko Zorić) - Helder Barbosa (54' Chrístos Aravídis), Andre Simoes (62' Adam Tzanetópoulos), Jakob Johansson (68' Kóstas Galanópoulos), Petros Mantalos (66' Dimítris Anakoglou), Ronald Vargas (54' Vangelis Platellas) - Tassos Bakassetas (66' Tomas Pekhart).

Żółte kartki: Rafał Grzelak (Korona) oraz Ronald Alejajandro Vagas (AEK).