Sparingowo: Górnik Zabrze pokonał Karpaty Lwów

W rozegranym w Zabrzu meczu sparingowym miejscowy Górnik pokonał Karpaty Lwów 1:0. Gola na wagę wygranej I-ligowca zdobył Adam Wolniewicz. Dla śląskiego klubu było to drugie zwycięstwo w letnich sparingach.

Łukasz Witczyk
PAP / PAP/Andrzej Grygiel

Jedyna bramka padła w 20. minucie, kiedy to Ukraińcy wybili piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Dopadł do niej Adam Wolniewicz, który strzałem z woleja pokonał bramkarza siódmej drużyny ubiegłego sezonu ligi ukraińskiej. W pierwszej połowie Ślązacy mieli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale nie udało im się dokonać tej sztuki.

W drugiej połowie trener Marcin Brosz dał szansę gry nowej jedenastce, w której znalazło się dwóch testowanych zawodników. Z biegiem czasu to gracze Karpat przejmowali inicjatywę i stwarzali coraz więcej okazji pod bramką Grzegorza Kasprzika. W końcówce blisko zdobycia gola był Szymon Skrzypczak, a po jego strzale piłka odbiła się od słupka.

Dla zabrzan był to ostatni mecz sparingowy przed wyjazdem na zgrupowanie do Opalenicy, które rozpocznie się we wtorek. Tam rozegrają sparingowe mecze z występującym w angielskiej Championship Rotherham United, a także II-ligową Wartą Poznań.

Górnik Zabrze - Karpaty Lwów 1:0 (1:0)
1:0 - Adam Wolniewicz 20'

Skład Górnika Zabrze:

I połowa: Mateusz Kuchta – Szymon Matuszek, Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin, Adam Wolniewicz - Roman Gergel, Adam Danch, Mariusz Przybylski, Armin Cerimagić - Konrad Nowak - Marcin Urynowicz.

II polowa: Grzegorz Kasprzik - Michał Teichman, Bartłomiej Gajda, zawodnik testowany, Maciej Ambrosiewicz - Dawid Plizga, zawodnik testowany (83' Daniel Wajsak), Dariusz Pawłowski (86' Krzysztof Kiklaisz), Łukasz Wolsztyński - Szymon Żurkowski, Szymon Skrzypczak.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!