Bayern Monachium rozgromił Inter Mediolan. Kapitalna pierwsza połowa i hat-trick napastnika

W meczu rozegranym w Charlotte (USA) w ramach turnieju International Champions Cup Bayern Monachium pokonał 4:1 Inter Mediolan. Hat-trickiem popisał się napastnik Julian Green.

Konrad Kostorz
Getty Images / Grant Halverson

W pierwszym występie za oceanem Bayern po serii rzutów karnych uległ AC Milan (3:3, k. 3:5). Z drugim klubem z Mediolanu zespołowi Carlo Ancelottiego grało się znacznie łatwiej i już po 35 minutach mistrzowie Niemiec prowadzili aż 4:0!

Popis skuteczności dał Julian Green - 21-letni napastnik, który ostatni sezon spędził w IV-ligowych rezerwach Bayernu. Amerykanin najpierw wykończył dośrodkowanie Davida Alaby, następnie trafił z 15 metrów w róg bramki po dograniu Francka Ribery'ego i wreszcie w 35. minucie nie pomylił się po akcji Arturo Vidala oraz podaniu Rafinhi.

Gola dla monachijczyków zdobył również znajdujący się w kapitalnej formie u progu sezonu Ribery. Francuz nie mógł chybić po świetnym dograniu uzdolnionego nastolatka Fabiana Benko.

Nerazzurri na kanonadę Bayernu długo nie potrafili odpowiedzieć choćby jednym trafieniem. Zmiany dokonane przez Roberto Manciniego nie pomagały i dopiero w 90. minucie Mauro Icardi zdołał strzelić gola honorowego.

Bayern podczas tournee po Ameryce Północnej zmierzy się jeszcze z Realem Madryt (4 sierpnia), a dziesięć dni później zagra już w Niemczech o krajowy superpuchar z Borussią Dortmund. Najbliższym rywalem Interu jest Tottenham Hotspur (5 sierpnia).

Inter Mediolan - Bayern Monachium 1:4 (0:4)
0:1 - Green 7'
0:2 - Ribery 13'
0:3 - Green 30'
0:4 - Green 35'
1:4 - Icardi 90'

Inter: Handanović (80' Carrizo) - D'Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Ansaldi (73' Miangue) - Nagatomo, Melo (73' Zonta), Kondogbia, Erkin (46' Bessa) - Palacio, Jovetić (73' Icardi).

Bayern: Starke - Rafinha (60' Dorsch), Feldhahn, Martinez (46' Bernat), Alaba - Benko (73' Lappe), Thiago (73' Crnicki), Vidal (46' Alonso), Ribery (46' Ozturk) - Pantović (46' Tillman), Green.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)