LE: klub Kamila Wilczka pokonał Herthę Berlin, West Ham United uniknął blamażu

Broendby IF z Kamilem Wilczkiem w jedenastce wygrało 3:1 rewanż z Herthą Berlin i wyeliminowało przedstawiciela Bundesligi z Ligi Europy. W IV rundzie eliminacji wystąpi również klub Artura Jędrzejczyka.

Kamil Wilczek Newspix / Na zdjęciu: Kamil Wilczek

Bohaterem Broendby IF został tym razem autor trzech goli Teemu Pukki. Dzięki nim Duńczycy odrobili jedną bramkę straty z Berlina i awansowali kosztem Herthy. To niespodzianka. Kamil Wilczek miał swoje kilka groszy przy wszystkich trafieniach. Przy ostatnim na 3:1 można Polakowi zapisać asystę. Były napastnik Piasta Gliwice zagrał całe spotkanie, natomiast Ondrej Duda nie znalazł się w kadrze przedstawiciela Bundesligi.

Skoro mowa o Duńczykach, SonderjyskE wyeliminowało z rozgrywek ostatniego reprezentanta Lotto Ekstraklasy. KGHM Zagłębie Lubin zremisowało na wyjedzie 1:1, a gola na pożegnanie z Europą zdobył Lubomir Guldan. Takim samym wynikiem zakończył się rewanż FC Midtjylland z Videotonem Szekesfehervar. To oznacza, że z rozgrywek odpadła drużyna prowadzona przez Henninga Berga. Były trener Legii Warszawa nie ma również pozytywnych wyników na Węgrzech. Sezon rozpoczął od trzech meczów bez zwycięstwa.

FK Krasnodar nie miał litości dla Birkirkara FC. Już na Malcie drużyna Artura Jędrzejczyka zwyciężyła 3:0. Na swoim stadionie szybko dorzuciła rywalom trzy bramki, po czym pozwoliła sobie na rozluźnienie i stratę jednej. Nie zmieniła ona faktu, że FK Krasnodar awansował pewnie do IV rundy eliminacji Ligi Europy i zakończył przygodę Birkirkara FC. Jędrzejczyk obserwował tym razem wydarzenia z ławki rezerwowych.

West Ham United uniknął blamażu. Tydzień temu przedstawiciel Premier League przegrał z NK Domżale 1:2, a źle wyglądał nie tylko wynik, ale również gra faworyta. Drużyna z Londynu wyciągnęła wnioski i u siebie wbiła Słoweńcom trzy gole. Przegnała złe duchy już w 3. minucie, po czym stopniowo poprawiła wynik. Dwa gole zdobył Cheikhou Kouyate, a wynik na 3:0 ustalił w 81. minucie Sofiane Feghouli.

Poza wspomnianą porażką Herthy z zespołem Wilczka do niespodzianek należy zapisać porażkę Lille OSC z Gabala FK. Francuzi mieli w Azerbejdżanie zdobyć minimum gola, a jedyne co zrobili, to bramkę stracili po strzale Ozobicia. Dalej gra Skendija Tetowo. Pogromca Cracovii przeprowadza historyczny rajd w Lidze Europy. W czwartek przegrał co prawda 0:1 z FK Mladą Boleslav, ale awansował dzięki zaliczce z własnego stadionu.

Z cyklu "starzy znajomi" gole zdobyli Kevin Friesenbichler oraz Ivan Trickovski. Były to na dodatek trafienia ważne. Były napastnik Lechii Gdańsk, a obecnie Austrii Wiedeń doprowadził do dogrywki w meczu ze Spartakiem Trnava. Ostatecznie Austria pokonała Słowaków w konkursie rzutów karnych. Trickovski wpisał się na listę strzelców w 89. minucie rewanżu AEK Larnaka ze Spartakiem Moskwa i tym samym wyrzucił Rosjan za burtę.