192. derby Krakowa: kibice Wisły zakłócili minutę ciszy

192. derby Krakowa rozpoczęły się od nieprzyjemnego zgrzytu podczas minuty ciszy poświęconej pamięci zmarłego przed paroma dniami kardynała Franciszka Macharskiego.

Maciej Kmita
Stadion Wisły Kraków Materiały prasowe / Stadion Wisły Kraków

Przed pierwszym gwizdkiem sędzia Daniel Stefański zarządził minutę ciszy ku pamięci zmarłego 2 sierpnia kardynała Franciszka Macharskiego, ale pamięci powszechnie lubianego duchownego nie uszanowali kibice Wisły.

Cisza na stadionie przy Kałuży 1 trwała raptem kilkanaście sekund, a milczenie fanów Cracovii sympatycy Białej Gwiazdy wykorzystali na to, by zaintonować wulgarną przyśpiewkę o gospodarzach. Prowokacja wiślaków się udała, ponieważ kibice Cracovii skwitowali ich śpiewy porcją gwizdów.

Na 192. derbach Krakowa zjawiło się ok. 14 tys. kibiców Cracovii i kilkuset fanów Wisły.

Pasy pokonały Wisłę 2:1, po golach Marcina Budzińskiego i Mateusza Szczepaniaka. Honorową bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Patryk Małecki.