Kontuzja Artura Sobiecha w meczu ligowym Hannoveru 96. Polak musiał zejść z boiska

Artur Sobiech na inaugurację 2. Bundesligi strzelił dwa gole dla Hannoveru 96 (4:1 z 1.FC Kaiserslautern). Pojedynku 2. kolejki z SpVgg Greuther Fuerth reprezentant Polski do udanych nie zaliczy.

Konrad Kostorz
Artur Sobiech Getty Images / Andreas Schlichter / Na zdjęciu: Artur Sobiech

W 31. minucie niedzielnej rywalizacji Artur Sobiech ucierpiał w starciu z obrońcą SpVgg Greuther Fuerth Niko Giesselmannem. Szybko okazało się, że uraz kolana jest na tyle poważny, iż napastnik nie będzie mógł kontynuować występu. Trener Daniel Stendel w 33. minucie wprowadził za niego Martina Harnika.

Po przerwie na boisku pojawił się główny konkurent Sobiecha do gry w "jedenastce", pozyskany z 1.FC Nuernberg Niclas Fuellkrug. Snajper w 1. kolejce nie mógł wystąpić, ponieważ był kontuzjowany. Teraz zaliczył oficjalny debiut w nowym zespole i zdążył zapisać na swoim koncie asystę.

Nie wiadomo jeszcze, jak poważna jest kontuzja polskiego napastnika. Hannover 96 dał sobie jednak radę pod nieobecność swojego asa i dzięki trafieniom Ivera Fossuma, Sebastiana Maiera oraz Harnika odniósł zwycięstwo 3:1, umacniając się na pozycji lidera 2. Bundesligi.