Ligue 1: efektowny triumf Olympique Lyon, Maciej Rybus przesiedział mecz na ławce

Hat-trick Alexandre'a Lacazette'a zapewnił Olympique Lyon efektowną wygraną 3:0 z AS Nancy Lorraine. Maciej Rybus przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER
Snajper Les Gones otworzył wynik w 33. minucie, trafiając do siatki strzałem z ostrego kąta w sporym zamieszaniu. Tuż przed przerwą natomiast zdobył gola na 0:2. Padł on po dalekim wykopie bramkarza gości, Anthony'ego Lopesa.

Beniaminek nie potrafił odpowiedzieć na te bramki, a w doliczonym czasie Alexandre Lacazette ustalił wynik na 0:3, kompletując hat-trick.

Maciej Rybus wrócił już do pełni sił po niedawnej kontuzji kolana, zasiadł w niedzielę na ławce rezerwowych, ale szansy występu od Bruno Genesio jeszcze nie dostał.

Zespół z Lyonu jest teraz liderem Ligue 1, bo jako jedyny dotąd wygrał różnicą więcej niż jednego gola.

AS Nancy Lorraine - Olympique Lyon 0:3 (0:2)
0:1 - Alexandre Lacazette 33'
0:2 - Alexandre Lacazette 44'
0:3 - Alexandre Lacazette 90+3'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)