Niesamowita historia: 32 rzuty karne w jednym meczu

Aż 32 rzuty karne wykonywali zawodnicy podczas wtorkowej nocy w meczu Derby County Carlisle United (1:1, karne 14:13) w spotkaniu o Puchar Ligi Angielskiej.

Bartosz Zimkowski

Pojedynek pomiędzy Derby County a Carlisle United zakończył się remisem 1:1 po 120 minutach. Już wówczas kontuzji doznał Bradley Johnson i nie dokończył spotkania. Barany wykorzystały wcześniej wszystkie zmiany i zakończyły mecz w dziesiątkę. Nowe przepisy stanowią, że w takim przypadku drużyna przeciwna musi wyznaczyć nie jedenastu, a dziesięciu piłkarzy.

Nikt jednak się nie spodziewał, że seria "jedenastek" będzie trwała ponad 20 minut, a niektórzy gracze będą musieli dwukrotnie podchodzić do swoich rzutów karnych.

W sumie wykonano 32 "jedenastki" z czego 27 wykorzystano. Trzy z nich obronił Scott Carson, który kiedyś walczył o miejsce w składzie z Jerzym Dudkiem w Liverpoolu FC. Derby County ostatecznie wygrało 14:13.

Gracze obu drużyn wyrównały rekord ustanowiony w 2014 roku, gdy 32 rzuty karne potrzebne były do rozstrzygnięcia rywalizacji pomiędzy Scunthorpe a Worcester.