LM: dziewięć goli Borussii M'gladbach, klub Inakiego Astiza nie zagra w grupie

Piłkarze Borussii M'gladbach awansowali pewnie do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W rewanżu pokonali Young Boys Berno 6:1, a w dwumeczu zdobyli dziewięć goli. W IV rundzie eliminacji odpadł APOEL Nikozja z Inaki Astizem.

PAP/EPA / JONAS GUETTLER

Borussia M'gladbach nie zostawiła złudzeń Young Boys Berno. Przedstawiciel Bundesligi wygrał już na wyjeździe 3:1 i jego kibice liczyli już bardziej na szczęście w losowaniu grup niż w rewanżu ze Szwajcarami. Słusznie, ponieważ Borussia kontynuowała demolkę na swoim stadionie.

Po 45 minutach Źrebaki prowadziły 3:0 i tylko kataklizm mógł im odebrać zwycięstwo w dwumeczu. Nic takiego nie miało miejsca, a rewanż zakończył się wynikiem 6:1. Świetnie spisali się w nim Thorgan Hazard i Raffael.

APOEL Nikozja wspominał przed rewanżem z FC Kopenhaga rok 2009, kiedy również wrócił z Danii z wynikiem 0:1, a na swoim stadionie zwyciężył 3:1. Wówczas klub z Cypru otworzył wynik już w 2. minucie rewanżu dzięki bramce Kamila Kosowskiego. Tym razem tak łatwo nie poszło. APOEL wyszedł na prowadzenie dopiero w drugiej połowie.

Decydujący cios należał do Duńczyków. Zadali go w 86. minucie. Federico Santander znalazł się z piłką w polu karnym, zobaczył że ma miejsce do strzału i zapewnił awans swojej drużynie. W fazie grupowej Ligi Mistrzów nie wystąpi więc Inaki Astiz, były obrońca Legii Warszawa.

Red Bull Salzburg grał o spełnienie marzenia, jakie towarzyszy mu od 10 lat. To wówczas klub przejął bogaty koncern i zaczął snuć mocarstwowy plan. Wydawało się, że Austriacy wyciągnęli lekcję z poprzednich nieudanych prób, wpadek i klęsk. W IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zremisowali na wyjeździe 1:1 z Dinamo Zagrzeb, a u siebie prowadzili 1:0 dzięki akcji indywidualnej Valentino Lazaro.

Skończyło się jak zawsze. Dinamo stać było na pościg. W 87. minucie Junior Fernandes doprowadził do remisu i dogrywki, a w 95. minucie El-Arbi Hilal Soudani zamknął rywalizację, dobijając własny strzał w sytuacji sam na sam. Red Bull Salzburg znów odbił się od ściany w eliminacjach Ligi Mistrzów i zaczyna być nazywany klubem przeklętym.