Puchar Ligi dla Manchesteru United

Manchester United pokonał po serii rzutów karnych Tottenham Hotspur i sięgnął po Puchar Ligi Angielskiej. W regulaminowym czasie gry i w dogrywce gole nie padły. Dla Czerwonych Diabłów jest to trzeci triumf w tych rozgrywkach.

W tym artykule dowiesz się o:

Interesująco zapowiadał się ten finał. Tottenham Hotspur w poprzednim roku zdobył Carling Cup. Wówczas pokonał faworyzowaną Chelsea Londyn 2:1. Teraz faworytem był Manchester United. Koguty nie miały nic do stracenia, a dodatkowo Harry Redknapp dał wypocząć swoim najlepszym piłkarzom.

Sir Alex Ferguson nie desygnował do gry m.in. Edwina Van der Sara, Michaela Carricka, Dimitara Berbatova oraz Wayne'a Rooney'a. Za Van der Sara między słupkami MU pojawił się Ben Foster, a nie Tomasz Kuszczak. Polak musiał zadowolić się miejscem na ławce rezerwowych.

Pierwsze minuty spotkania należały do Man Utd. Co chwilę na bramkę Kogutów sunęła akcja mistrzów Anglii. Pierwszą okazję miał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk źle jednak uderzył bowiem wprost w Heurelho Gomesa. Kolejne minuty przynosiły szansę dla MU. Nie wykorzystywali ich jednak podopieczni Fergusona.

Po okresie przewagi Man Utd także Tottenham stworzył sobie okazję, by jako pierwszy zdobyć bramkę. Przed szansą stanął Darren Bent, ale jego strzał dobrze obronił Ben Foster. Pierwsza połowa była ciekawa, ale brakowało w niej bramek.

W doliczonym już czasie gry piłka po strzale Ronaldo trafiła tylko w słupek. Wcześniej Portugalczyk domagał się podyktowania rzutu karnego, ale sędzia ukarał go jedynie żółtą kartkę za próbę wymuszenia "jedenastki". Wydaje się jednak, że faul był.

Dogrywka również nie przyniosła efektów w postaci bramek i do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Tutaj fantastycznie spisali się gracze Man Utd. Wykorzystali wszystkie "jedenastki" i wygrali 4:1. Strzał Jamie O'Hary obronił Foster, a David Bentley spudłował. Dla Man Utd jest to trzeci w historii triumf w rozgrywkach Pucharu Ligi.