Świetny debiut RB Lipsk w Bundeslidze. Beniaminek wywalczył remis na trudnym terenie

Piłkarze RB Lipsk wyjazdowym meczem z TSG 1899 Hoffenheim zadebiutowali w Bundeslidze. Podopieczni Ralpha Hasenhuettla pokazali ciekawy, ofensywny futbol i zdołali zremisować 2:2.

Konrad Kostorz
Newspix / EXPA/NEWSPIX.PL
W konfrontacji dwóch odważnie grających zazwyczaj  zespołów od pierwszego gwizdka działo się bardzo dużo. Jedni i drudzy starali się atakować, a dogodnych sytuacji nie brakowało. Gorzej było ze skutecznością i pomimo 19 strzałów z obu stron do przerwy goli nie było.

Lepiej prezentujący się od rywala goście zaspali w 55. minucie, kiedy w podbramkowym zamieszaniu Lukas Rupp uderzył z 15 metrów i po rykoszecie od nogi Andreja Kramaricia piłka wpadła do siatki.

Byki szybko odpowiedziały trafieniem Dominika Kaisera po błędzie Olivera Baumanna i niewiele brakowało, by wkrótce później wyszły na prowadzenie. Golkiper Hoffenheim zrehabilitował się za pomyłkę i w kapitalnym stylu obronił strzał Stefana Ilsankera.

Emocji w końcówce nie zabrakło. Najpierw po błyskawicznym kontrataku Mark Uth pokonał Petera Gulacsiego, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu rywalizacji z perfekcyjnego dośrodkowania Benno Schmitza skorzystał Marcel Sabitzer i uratował punkt dla RB.

Jeśli zespół z Lipska będzie grał podobnie w kolejnych pojedynkach, Bundesliga bez wątpienia stanie się ciekawsza niż do tej pory. Podopieczni Ralpha Hasenhuettla nie obawiali się atakować i prowadzić gry, a przy odrobinie szczęścia mogli nawet zwyciężyć na trudnym terenie.

Za niespełna dwa tygodnie beniaminek podejmie Borussię Dortmund i będzie do prawdziwy test formy beniaminka.

TSG 1899 Hoffenheim - RB Lipsk 2:2 (0:0)
1:0 - Rupp 55'
1:1 - Kaiser 58'