Primera Division: Espanyol wciąż bez zwycięstwa. Remis na początek 3. kolejki

Po trzech seriach spotkań Espanyol Barcelona ma tylko 2 punkty w dorobku. Ekipa ze stolicy Katalonii tym razem zremisowała na wyjeździe z Realem Sociedad.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP

W inauguracyjnym meczu na własnym stadionie Real Sociedad poległ z imiennikiem z Madrytu 0:3. Tym razem Baskowie zamierzali zgarnąć komplet punktów, a na Anoeta przyjechał Espanyol Barcelona. Pierwsza połowa zawiodła na całej linii i emocje zaczęły się dopiero po przerwie.

Do ataków ruszyli gospodarze, jednak z bramki cieszyli się goście. Pablo Piatti popisał się bardzo ładnym strzałem zza pola karnego, po którym piłka wylądowała tuż przy słupku bramki Sociedad. Argentyńczyk został wypożyczony do Espanyolu z Valencii i w nowym klubie radzi sobie bardzo dobrze. Po 3 kolejkach ma na koncie już 2 gole oraz 3 asysty!

Punkt miejscowym uratował również letni nabytek - Willian Jose. Brazylijski napastnik celnym strzałem z główki wykończył dośrodkowanie Joseby Zalduy. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę obejrzał defensor Espanyolu, Javi Fuego, ale Real Sociedad nie miał już czasu na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Real Sociedad - Espanyol Barcelona 1:1 (0:0)
0:1 - Pablo Piatti 62'
1:1 - Willian Jose 78'

Czerwona kartka: Javi Fuego /90+2'/ (Espanyol).