Girondins Bordeuaux zdobyło Lyon! Maciej Rybus i Igor Lewczuk nie zagrali

W meczu francuskiej Ligue 1 Girondins Bordeaux pokonało na wyjeździe Olympique Lyon 1:3. W spotkaniu nie wystąpili Maciej Rybus i Igor Lewczuk.

Łukasz Witczyk
Newspix / GUILLAUME HORCAJUELO

Mecz świetnie rozpoczęli gospodarze. Już w 2. minucie gola zdobył Aldo Kalulu. Jednak był to jeden z nielicznych momentów dobrej gry w wykonaniu gospodarzy. Po straconej bramce Girondins Bordeaux rzuciło się do ataków i chciało prędko odrobić straty.

Goście swego dopięli w 34. minucie, kiedy to Malcom wykorzystał chwilę zawahania przeciwników i oddał precyzyjny strzał, z którym nie poradził sobie Lopes. Do końca pierwszej połowy goście wciąż mieli przewagę, a zdobyty gol dodał im wiatru w żagle.

W drugiej połowie gospodarze długo bronili remisu, ale ich gra posypała się w 66. minucie, kiedy to czerwoną kartkę za brutalny faul na Malcomie otrzymał Gonalos. To wydarzenie sprawiło, że osłabieni gracze Olympique stracili pewność siebie. Skrzętnie wykorzystali to piłkarze z Bordeaux.

Już 6 minut później Żyrondyści objęli prowadzenie, a gola zdobył Sertić. Goście prowadzenie podwyższyli w ostatniej minucie, a na listę strzelców wpisał się Menez. Pomógł mu rykoszet, który kompletnie zmylił bramkarza gospodarzy. Piłkarze gospodarzy boisko opuszczali przy głośnych gwizdach swoich kibiców. Ich gra pozostawiała wiele do życzenia.

W meczu nie wystąpili Maciej Rybus oraz Igor Lewczuk. Pierwszy z nich nie znalazł się w osiemnastce Olympique Lyon. Z kolei Lewczuk całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Olympique Lyon - Girondins Bordeaux 1:3 (1:1)
1:0 - Kalulu 2'
1:1 - Malcom 34'
1:2 - Sertić 72'
1:3 - Menez 90'

Olympique Lyon: Lopes - Rafael (82' Tousart), Yanga-Mbiwa, Diakhaby, Morel, Ferri, Gonalons, Darder (69' Tolisso), Ghezzal, Lacazette, Kalulu (58' Cornet).

Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Pallois, Rolan (78' Laborde), Contento, Vada (64' Traore), Sertic, Malcom (74' Kamano), Plasil, Ounas, Menez.

Żółte kartki: Rafael, Ghezzal (Olympique) oraz Contento (Girondins).

Czerwona kartka: Gonalas /66' - za faul/ (Olympique Lyon).

Wojciech Szczęsny vs Karol Linetty! A- Roma vs UC Sampdoria NA ŻYWO w najbliższą niedzielę o 14:55 w Eleven Sports. Oglądaj online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich, jak UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)