Kelechi Iheanacho: To spełnienie marzeń

Kelechi Iheanacho wystąpił w pierwszym składzie w miejsce zawieszonego Sergio Aguero i zdobył gola w derbach Manchesteru (2:1). - To spełnienie marzeń - powiedział 19-letni napastnik.

Karol Borawski
AFP

Manchester City prowadził w sobotnim meczu na Old Trafford po golu Kevina De Bruyne'a. W 36 minucie wynik podwyższył Kelechi Iheanacho. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Zlatana Ibrahimovicia, ale nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania.

- Udział w derbach Manchesteru i zdobycie zwycięskiego gola to spełnienie marzeń. Jestem bardzo szczęśliwy. Ciężko zapracowaliśmy na to zwycięstwo - powiedział po meczu Iheanacho.

W 36 minucie po strzale de Bruyne'a piłka trafiła w słupek, a Nigeryjczyk nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki. - Byłem we właściwym miejscu i właściwym czasie. Nie spodziewałem się, że piłka odbije się od słupka i trafi do mnie, ale cieszę się, że byłem dobrze ustawiony i zdobyłem gola - powiedział.

- Wygrana smakuje bardzo dobrze. To był bardzo trudny mecz, oba zespoły pokazały swoje umiejętności. Druga połowa była trudniejsza, rywale grali długimi piłkami. Byli silniejsi w powietrzu, ale spisaliśmy się dobrze, a jeszcze mieliśmy okazję na trzecią bramkę - dodał Iheanacho.

Po czterech kolejkach Premier League Manchester City prowadzi w tabeli z kompletem zwycięstw.

Wojciech Szczęsny vs Karol Linetty! A- Roma vs UC Sampdoria NA ŻYWO w najbliższą niedzielę o 14:55 w Eleven Sports. Oglądaj online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich, jak UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.