Eddie Howe: Wilshere zrobi wielkie rzeczy

Jack Wilshere rozegrał ostatnie pół godziny w sobotnim meczu Bournemouth West Bromwich (1:0). - To jasne, że wiele zrobi dla tego zespołu - powiedział menedżer Eddie Howe.

Karol Borawski
Jack Wilshere (z prawej) / Na zdjęciu: Jack Wilshere (z prawej)

Wilshere trafił do Bournemouth na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu. Arsene Wenger ma nadzieję, że Anglik odbuduje się na Vitality Stadium i wróci do Londynu mocniejszy.

24-letni Wilshere pojawił się w 63 minucie sobotniego meczu Bournemouth z West Bromwich Albion. Kilkanaście minut później zwycięską bramkę zdobył Callum Wilson, a Eddie Howe mógł się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Menedżer wytłumaczył, dlaczego Wilshere pojawił się na placu gry tak późno. - Byłem po prostu zaniepokojony, zastanawiałem się, jak długo może zagrać. Dla mnie jest oczywiste, że zrobi dla tego zespołu wielkie rzeczy. Jego obecność podziała również na innych piłkarzy - powiedział Howe.

Sam piłkarz skomentował swój pierwszy mecz ligowy w nowych barwach. - To było dla nas ważne zwycięstwo, a dla mnie pierwsze minuty gry z chłopakami. Rozmawiałem w tygodniu z menedżerem, ma plan na mnie - powiedział.

- Moim najważniejszym celem jest rozegranie jak największej liczby meczów. Wiem, że znakiem zapytania jest moja kondycja. Chciałbym udowodnić wszystkim krytykom, że są w błędzie i rozpocząć nowy etap mojej kariery - dodał Wilshere.

W następnej kolejce Premier League Bournemouth zagra na wyjeździe z Manchesterem City.