Legia - Borussia. Gaz na trybunie. Zadyma w sektorze Niemców

Gaz było czuć aż na trybunie prasowej. W pierwszej połowie meczu Legii Warszawa z Borussią Dortmund gorąco zrobiło się w sektorze gości.
Jacek Stańczyk
WP SportoweFakty / Jacek Stańczyk

Zdarzenie miało miejsce pod koniec pierwszej połowy. Nagle publika zaczęła biegać po sektorze i holu. Dobre zdjęcia zrobiła stacja ZDF. Wychodzi na to, że doszło do starcia chuliganów obu klubów.

W ruch poszedł gaz. Czuć go było w "spokojnych" sektorach i na trybunie prasowej. Szczypało w oczy, w gardło.

Na Twitterze pojawił się film przedstawiający całe zajście.

Kary będą nieuniknione.

Oglądaj Bundesligę NA ŻYWO w WP Pilot!

inf własna
Komentarze (27):
  • Kamil Jasek Zgłoś komentarz
    stało się coś podczas tego meczu ? jakieś złamanie czy coś ?
    • Mario1963 Zgłoś komentarz
      Kibole ze stolicy przyjęli wszchodni styl dopingu czyli gwizd podczas posiadania piłki przez Gości, W Rosji od lat popularne ale ciekawe ze tam gwizdza cały mecz a u nas ten gwizd słabł z
      Czytaj całość
      minuty na minute!!!!haha.pogrom to mało powiedziane!!!!brak słów a takie jak blamaż,katastrofa.kompromitacja to nic...fani Legii..WSTYD!!!, nie kupiłem karnetu na mecze LM bo nie dano mi takiej szansy...a chciałem. dzisiaj powiem tak...cieszę się że nie było dla mnie karnetu, sporo bym wydał a za to tylko wstydu najadł bym się.wole skoczyć na Łęczną z Koroną....pozdrawiam
      • Bozena Hudomiet Zgłoś komentarz
        przeciez kibole i nacjonalisci maja przyzwolenie od naszysz WLADZ,urosli w sile jeszcze bardziej i to sa efekty,na ulicach,na stadionach,w polityce.To sie ze soba wiaze .A bedzie z nimi jeszcze
        gorzej
        • Piotr Kalinowski Zgłoś komentarz
          Jak to warszawiacy nie umieją grać ani się zachować.
          • Mundek666 Zgłoś komentarz
            Dzicz - polskich klubów po prostu nie można dopuszczać do pucharów, bo zawsze jest kompromitacja
            • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
              Nie jestem zwolennikiem gry przy pustych trybunach, wręcz jestem przeciwnikiem odpowiedzialności zbiorowej ale skoro nie ma innego sposobu, skoro klub nie chce współpracować i wskazać z
              imienia i nazwiska tych troglodytów, których przecież dobrze zna to nie ma innego wyjścia jak zamknąć wszystkie trybuny na dwa ostatnie mecze w Lidze Mistrzów, a Legię po tej edycji wykluczyć z wszystkich europejskich pucharów na minimum 5 lat! Przecież oni wstyd przynoszą nie tylko Legii, nie tylko Warszawie ale całej Polsce! PS.: Na temat gry nie będę się wypowiadał ale jakby tak porównać to kibole przegrali 0:60, a piłkarze "tylko" 0:6.
              • kibic Polski Zgłoś komentarz
                @Sławek Kot - najlepszy jest ten w czarnej koszulce (pierwsze sekundy na filmiku), który z kopa próbuje otworzyć drzwi. Chyba zapomniał kluczyka :D
                • Puławiak Zgłoś komentarz
                  Fani z Dortmundu myśleli, że jak założą kominiarki i będą wskakiwać na płot oddzielający sektor gości od sektorów gospodarzy to kibice z Warszawy się przestraszą... nie
                  przestraszyli się. Każdy kto choć trochę orientuje się w temacie wie, że Borussia ma swoich chuliganów, którzy wiele razy pokazali już na co ich stać. Dzisiaj to był tylko incydent. Ich stać na dużo więcej.
                  • GallAntonin Zgłoś komentarz
                    Nie dorośliśmy ani poziomem piłki, ani kibicowania do prawa grania w takich meczach. Liga regionalna i to polska i tyle. Siatkówka, piłka ręczna, ostatnio piłka plażowa reprezentują
                    poziom światowy, europejski. Po co bez przerwy na tych portalach tylko o piłce kopanej, która jest zwyczajnie nudna? Dla reklam?
                    • kordekk Zgłoś komentarz
                      zacznijmy od tego że to się nie działo w sektorze gości tylko na naszym, głównie ucierpieli ludzie z mojego sektora, do vipów musieliśmy uciekać xD
                        I znowu to polskie legiowe kibolstwo niewinne. Oni nic, to zawsze inni. Poziom Legii: dno, poziom kibicowania: dno.
                        • KamGKM Zgłoś komentarz
                          Za pikio - Podczas przegranego przez Legię (0:6) meczu z Borussią Dortmund doszło do zadymy. Według świadków, fani Legii pryskali gazem w stewardów, ale to kibice Borussii mieli
                          sprowokować burdę. O tym zaczynają mówić największe media. Podczas przegranego przez Legię (0:6) meczu doszło do zadymy, która miała miejsce po pierwszej połowie. Niemcy mieli wykrzykiwać do Polaków obraźliwe hasła i ich prowokować – donoszą świadkowie. Grupa kibiców Legii próbowała przedrzeć się na trybunę gości. Doszło do bójki, a kibice Legii użyli gazu. Według świadków, pryskali też w Niemców, ale filmy rejestrują przede wszystkim bójkę i starcie na gaz ze stewardami, którzy użyli tego samego środka, by uspokoić sytuację. Nie ma potwierdzenia, że gazowani byli Niemcy, choć niemieckie media przekonują, że tak było.
                          • Grzegorz Tadeusz Izbecki Zgłoś komentarz
                            Polscy patrioci walczyli o dobre imię..... ciekawe czyje ?. Pewnie złoty medal od Czubka gwarantowany.