Liga Europy: Karabach Agdam uratował punkt, Milan Baros jak za dawnych lat

Milan Baros zdobył gola i miał udział przy drugim w zremisowanym 2:2 meczu z Karabachem Agdam. Jego Slovan Liberec stracił prowadzenie w doliczonym czasie.

logo Ligi Europy Getty Images / Dennis Grombkowski / Na zdjęciu: logo Ligi Europy

Faza grupowa Ligi Europy rozpoczęła się w Azerbejdżanie od mocnego uderzenia. W 1. minucie Slovan Liberec wyszedł na prowadzenie, a gola zdobył Jan Sykora po akcji Milana Barosa. Doświadczony napastnik zmienił klub przed sezonem, od razu dostał opaskę kapitana i w eliminacjach asystował przy dwóch golach.

Karabach Agdam wyrównał w 7. minucie. Michel uderzył na 1:1 po dośrodkowaniu Daniego Quintany z rzutu rożnego. Gospodarze próbowali pójść za ciosem i mieli przewagę pod względem posiadania piłki i liczby strzałów. Nie zaowocowało to prowadzeniem, a po przerwie Slovan zaczął śmielej ripostować.

W 58. minucie Quintana wybił piłkę prawie z linii bramkowej. Były piłkarz Jagiellonii Białystok przydał się pod własną bramką, choć nominalnie był częścią ofensywnego trio Karabachu.

W 68. minucie Quintana nie uratował Karabachu, a gola zdobył Baros. 34-latek przyczaił się w polu karnym i dobił do bramki piłkę po strzale Egona Vucha, który zatrzymał Sehić. Na kwadrans przed końcem były napastnik Liverpool FC i Aston Villa opuścił boisko i nie przypilnował wyniku. W doliczonym czasie Karabach wyrównał na 2:2.

Faza grupowa rozpoczęła się więc od podziału punktów. Razem z Azerami oraz Czechami rywalizują PAOK Saloniki i ACF Fiorentina. Także w czwartek dojdzie do starcia grecko-włoskiego.

Karabach Agdam - Slovan Liberec 2:2 (1:1)
1:0 - Jan Sykora 1'
1:1 - Michel 7'
1:2 - Milan Baros 68'
2:2 - Raszad Sadygow 90'

Karabach: Ibrahim Sehić – Maksim Medvedev, Elvin Junuszade, Raszad Sadygow, Ansi Agolli (86' Mahir Madatow) – Michel, Gara Garajew (76' Afran Izmaiłow), Richard Almeida – Dani Quintana, Dino Ndlovu (66' Muarem Muarem), Reynaldo.

Slovan: Martin Dubravka – Vladimir Coufal, David Hovorka, Martin Latka, Lukas Bartosak – Zdenek Folprecht, Radim Breite – Daniel Bartl (65' Ondrej Karafiat), Jan Sykora (85' Milan Nitriansky), Egon Vuch – Milan Baros (75' Igor Sukennik).

Żółte kartki: Agolli, Michel (Karabach) oraz Vuch (Slovan).