Serie A: Karol Linetty znów grał dobrze, Sampdoria znów przegrała. Carlos Bacca zrobił różnicę

Sampdoria Genua w 3. kolejce Serie A po udanym występie uległa 2:3 AS Roma. Przeciwko AC Milan zespół z Karolem Linettym w składzie również prezentował się dobrze, ale ponownie doznał porażki (0:1).

Konrad Kostorz
PAP/EPA

Karol Linetty od początku sezonu występuje w "jedenastce" Sampdorii, a trener nie zdejmuje go z murawy przed końcowym gwizdkiem. Po udanym występie Polaka przeciwko AS Roma (2:3) nie było wątpliwości, że zagra również z Milanem.

Uzdolniony pomocnik, zwłaszcza w pierwszej połowie, był wyróżniającym się graczem. Imponował aktywnością i nieustępliwością, często przebywał przy piłce, w drugiej linii zaliczył wiele udanych zagrań, przydawał się drużynie zarówno w destrukcji, jak i w ofensywie. Po zmianie stron Linetty nie był już tak widoczny, ale wówczas cały zespół Marco Giampaolo spuścił nieco z tonu.

Pierwsze 45 minut należało do Sampdorii, która z pasją atakowała bramkę Milanu i przy odrobinie szczęścia objęłaby prowadzenie. Stuprocentowych sytuacji brakowało jednak zespołowi z Genui.

Dobrą zmianę wśród Rossonerich dał Carlos Bacca. Kolumbijczyk rozrywał defensywę Sampdorii i potrafił zagrozić Emiliano Viviano. Zanim rozstrzygnął losy rywalizacji, doskonałą szansę miał jednak piłkarz gospodarzy - w 81. minucie Luis Muriel zdecydował się na niesygnalizowany strzał z kilkunastu metrów i Gianluigiego Donnarummę uratował słupek.

Ostatecznie bohaterem został Bacca, który w 85. minucie pokazał, że jak mało kto potrafi wygrywać pojedynki sam na sam. Do Kolumbijczyka dokładnie dograł Suso, a ten z zimną krwią strzałem przy słupku nie dał szans Viviano i przyniósł radość trenerowi Vincenzo Montelli, który jeszcze w ubiegłym sezonie trenował Sampdorię.

Gospodarze mogą czuć rozgoryczenie, ponieważ w żadnym elemencie nie ustępowali Milanowi. Zabrakło im tylko szczęścia i skuteczności.

Sampdoria Genua - AC Milan 0:1 (0:0)
0:1 - Bacca 85'

Sampdoria: Viviano - Sala (31' Pereira), Silvestre, Skriniar, Regini - Linetty, Torreira, Barreto (88' Schick) - Praet (69' Fernandes) - Muriel, Quagliarella.

Milan: Donnarumma - Abate, Paletta, Romagnoli, Calabria - Sosa (57' Locatelli), Montolivo, Bonaventura - Suso (90+1' Gomez), Lapadula (64' Bacca), Niang.

Żółte kartki: Pereira, Muriel (Sampdoria) oraz Lapadula, Bonaventura, Donnarumma (Milan).