Ligue 1: premierowy gol Mariusza Stępińskiego! Debiut Igora Lewczuka

Już w drugim występie w barwach FC Nantes Mariusz Stępiński zdobył swojego premierowego gola w Ligue 1! Kanarki zremisowały z AS Nancy Lorraine 1:1. W sobotni wieczór w barwach Girondins Bordeaux wystąpił też Igor Lewczuk.

Szymon Mierzyński
PAP / Tomasz Koryszko
Były napastnik Ruchu Chorzów pojawił się w wyjściowym składzie swojej ekipy, a do siatki trafił w 67. minucie, przytomnie zamykając dośrodkowanie Leo Duboisa.

Do końca zadowolony Mariusz Stępiński jednak być nie może, bo powinien zakończyć sobotnią potyczkę z dubletem. W 78. minucie zaliczył koszmarne pudło na pustą bramkę. Efekt? Kanarki wywiozły ze stadionu AS Nancy Lorraine tylko remis.

Nawet punkt nie przypadł natomiast Girondins Bordeaux. Zespół Igora Lewczuka (reprezentant Polski - tak jak Stępiński - spędził na boisku 90 minut i to był dla niego debiut) uległ u siebie Angers SCO 0:1. Były obrońca Legii Warszawa ustrzegł się poważniejszych błędów, choć miał udział przy decydującej bramce, bo nie przeciął kluczowego dośrodkowania. Już chwilę później z bliska do siatki trafił Karl Toko Ekambi.

Spośród wieczornych meczów gole nie padły tylko starciu Dijon FCO z FC Metz. Obie drużyny zmarnowały po jednym rzucie karnym.

5. KOLEJKA LIGUE 1:

Girondins Bordeaux - Angers SCO 0:1 (0:1)

2:1 - Jimmy Durmaz 66'

Drużyna Glika kontra drużyna Grosickiego w Ligue 1! Zobacz mecz AS Monaco – Stade Rennais NA ŻYWO w tę sobotę o 16:55 w Eleven Sports na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)