Świetne noty Arkadiusza Milika, pochwały dla Piotra Zielińskiego

Arkadiusz Milik strzelił w sobotę dwie bramki i przesądził o zwycięstwie Napoli nad Bologną (3:1). Polski napastnik otrzymał za swój występ bardzo wysokie noty od włoskich mediów, podobnie jak Piotr Zieliński, który spędził na boisku 90 minut.

Tomasz Skrzypczyński
PAP/EPA

Arkadiusz Milik rozpoczął sobotni mecz ligowy z Bologną na ławce rezerwowych, jednak i to nie przeszkodziło mu w tym, by znów zostać bohaterem kibiców z Neapolu. Polak pojawił się na boisku w 61. minucie, gdy na tablicy rezultatów widniał wynik 1:1.

Naszemu rodakowi wystarczyło 17 minut, by dwa razy trafić do siatki i zapewnić Napoli zwycięstwo. Nasz rodak jest bardzo chwalony przez włoskie media, a tamtejsi dziennikarze już piszą, że w Neapolu nikt nie tęskni za Gonzalo Higuainem.

Milik otrzymał za sobotni występ bardzo wysokie noty. Piłkarzem meczu wybrały go serwisy tuttomarcatoweb.com (nota "8.5"), serieanews.com ("8"), calcionews.com ("8") czy datasport.it ("7.5").

"Kolejny mecz, kolejne dwa gole. Wystarczyło mu do tego 17 minut. Fenomenalny" - pisze z kolei włoska odsłona serwisu internetowego telewizji Eurosport.

"Dwie wspaniałe bramki. Jego początek z Neapolem przechodzi najśmielsze oczekiwania" - przekonuje "Napoli Today". "On ma magiczny wpływ nie tylko na swój klub, ale także na całe rozgrywki" - piszą dziennikarze serwisu "sportmediaset.it".

Na pochwały za mecz z Bologną zasłużył także Piotr Zieliński, który wykorzystał szansę od Mauirizio Sarriego. Polski pomocnik czuje się coraz pewniej w niebieskiej koszulce, a w sobotę był jednym z najlepszych graczy swojej drużyny.

"Był niezwykle aktywny przez całe 90 minut, nie tylko w środku boiska. Można go też było zobaczyć na skrzydle" - ocenił Eurosport, a serwis datasport.it podsumował:

"Obok Milika najlepszy piłkarz na boisku. Siła i jakość Napoli" - tak opisano postawę Piotra Zielińskiego. Nasz rodak otrzymał od włoskich serwisów wysokie oceny:  www.tuttomercatoweb.com,  calcionews24.com, serieanews.com i datasport.it zgodnie oceniły go na "7".

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)