GKS Tychy - Chojniczanka: zakończona seria beniaminka

W meczu 9. kolejki I ligi GKS Tychy przegrał u siebie z Chojniczanką Chojnice 0:2. Tym samym goście zakończyli serię spotkań bez porażki beniaminka.

Łukasz Witczyk
Newspix / Tomasz Zasinski / 058sport.pl

GKS Tychy przystępował do tego spotkania z serią siedmiu meczów z rzędu bez porażki. W tym okresie tyszanie pięciokrotnie remisowali i dwukrotnie odnieśli zwycięstwo. Punktową serię śląskiego klubu przerwała Chojniczanka Chojnice, która dzięki wygranej zbliżyła się do czołówki.

Mecz dobrze rozpoczął się dla Chojniczanki. Już w 7. minucie po dotknięciu piłki ręką przez Tomasza Boczka sędzia podyktował jedenastkę dla gości. Do piłki podszedł Jakub Biskup i pewnie egzekwował rzut karny. Po straconej bramce gospodarze chcieli jak najszybciej odrobić straty, ale brakowało im skuteczności.

W 14. minucie GKS Tychy poszedł do kontrataku. Piłkę otrzymał Mateusz Mączyński, który zauważył, że Łukasz Budziłek wyszedł z bramki i próbował przelobować bramkarza rywali. Piłka nieznacznie przeleciała obok słupka. GKS w pierwszej połowie miał jeszcze kilka okazji do wyrównania, ale brakowało skuteczności.

W dodatku w 40. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Kolejny błąd popełnił Boczek, co wykorzystali goście. Piłka trafiła do Tomasza Mikołajczaka, który potężnym uderzeniem pokonał Pawła Florka. Po pierwszej połowie goście byli w świetnych nastrojach, a gospodarze liczyli na to, że losy meczu odwrócą w drugiej połowie.

Trener Kamil Kiereś zdecydował się na wprowadzenie Jakuba Świerczoka, który zmienił bocznego obrońcę - Tomasza Górkiewicza. Manewr ten na niewiele się zdał, gdyż tyszanie nie strzelili choćby kontaktowego gola. Formacja defensywna Chojniczanki spisywała się bez zarzutu i dzięki temu zespół z Chojnic odniósł kolejne w tym sezonie zwycięstwo.

GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:2)
0:1 - Jakub Biskup (k.) 8'
0:2 - Tomasz Mikołajczak 40'

GKS: Paweł Florek - Tomasz Górkiewicz (46' Jakub Świerczok), Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka (75' Adam Varadi) - Mateusz Bukowiec, Wojciech Szumilas (46' Filip Arežina) - Mateusz Grzybek, Łukasz Grzeszczyk, Jakub Kowalski - Mateusz Mączyński.

Chojniczanka: Łukasz Budziłek - Jacek Podgórski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Łukasz Kosakiewicz - Mariusz Kryszak, Rafał Grzelak - Jakub Biskup (63' Wojciech Lisowski), Andrzej Rybski (65' Paweł Zawistowski), Michał Jakóbowski - Tomasz Mikołajczak (77' Irakli Meschia).

Żółte kartki: Bukowiec, Kowalski, Varadi, Boczek, Grzybek (GKS) oraz Kosakiewicz, Rybski, Budziłek, Kieruzel, Kryszak, Markowski, Meschia (Chojniczanka).

Czerwona kartka: Markowski (Chojniczanka) /90' - za drugą żółtą/