Puchar Włoch: Sampdoria rozbiła Inter

Miał być finał Inter - Juventus, a tymczasem po pierwszych meczach półfinału Pucharu Włoch wydaje się, że o ostateczny triumf w TIM CUP powalczy Sampdoria Genua z rzymskim Lazio. We wtorek Biancocelesti ograli Juve 2:1, a teraz Doriani rozbili Nerazzurrich aż 3:0.

Adam Kiołbasa

Od początku spotkania dominowali podopieczni Waltera Mazzariego, którzy najwyraźniej zdawali sobie sprawę z tego, że aby mieć szanse na wywalczenie miejsca w europejskich pucharach, musza zrobić wszystko co w ich mocy, aby jak najwyżej pokonać nie grający w najsilniejszym składzie zespół Jose Mourinho.

Sampdoria już w 9. minucie objęła prowadzenie, kiedy to błąd popełnił Nelson Rivas, a na listę strzelców wpisał się Antonio Cassano, który technicznym strzałem pokonał Francesco Toldo. Sampa po raz kolejny potwierdziła swoja dominacje w 30. Wówczas podanie Pieriego wykorzystał niezawodny Giampaolo Pazzini.

Kolejne ataki Dorianich nie przynosiły skutku do 42., chociaż wcześniej także Inter miał swoją szanse, której nie zdołał wykorzystać Mario Balotelli. W końcówce pierwszej odsłony, znów dał o sobie znać Pazzini, który dobił futbolówkę do bramki po skuteczniej interwencji Toldo przy strzale Padalino.

Przez praktycznie całą drugą połowę atakowali Nerazzurri, którym zadanie ułatwiła czerwona kartka Daniele Gastaldello. Obrońca gospodarzy za brutalny faul na Balotellim w 60. minucie zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę.

Castellazzi miał ręce pełne roboty, ale dzięki jego znakomitym interwencjom m.in. przy strzałach Adriano Leite Ribeiro, Hernana Crespo, Sullaya Muntariego i Balotelliego ostatecznie Sampa zwyciężyła do zera.

Warto odnotować, że mecz kontuzją okupił Balotelli, który zderzył się ze słupkiem i opuścił plac gry na noszach.

Rewanż odbędzie się 22 kwietnia już na stadionie San Siro w Mediolanie. Faworytem do wywalczenia awansu są w tym momencie jednak gracze z Genui.

Sampdoria Genua - Inter Mediolan 3:0 (3:0)
1:0 - Cassano 9'
2:0 - Pazzini 30'
3:0 - Pazzini 42'

Sampdoria: Castellazzi, Campagnaro (74' Da Costa), Gastaldello, Raggi, Padalino, Sammarco, Palombo, Franceschini, Pieri, Pazzini (66' Stankevicius), Cassano (85' Bellucci).

Inter: Toldo, Cordoba, Materazzi, Rivas (46' Maicon), Maxwell (60' Crespo), Zanetti, Vieira, Muntari, Mancini, Adriano, Balotelli (66' Obinna).

Żółte kartki: Gastaldello (Sampdoria) oraz Cordoba, Materazzi, Zanetti, Balotelli (Inter).

Czerwona kartka: Gastaldello 60' (Sampdoria).