Reprezentacja Polski kobiet lepsza od Mołdawii. Udany debiut selekcjonera

Reprezentacja Polski kobiet zakończyła eliminacje do mistrzostw Europy zwycięstwem 4:0 z Mołdawiankami. W roli selekcjonera zadebiutował Miłosz Stępiński. Jego drużyna straciła już wcześniej szansę na awans.

Radość piłkarek reprezentacji Polski PAP / PAP/Tytus Żmijewski / Radość piłkarek reprezentacji Polski

Miłosz Stępiński został selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet w lipcu. Zastąpił na stanowisku Wojciecha Basiuka. Znany analityk pochodzi ze Szczecina, a do niedawna pomagał w prowadzeniu kadry mężczyzn do lat 20.

Pierwszego gola pod wodzą Stępińskiego, zdobyła Ewa Pajor w 43. minucie strzałem z półdystansu pod poprzeczkę. Rajdem na prawym skrzydle i podaniem pod nogi Pajor wykazała się Agnieszka Winczo. Po podobnym ataku Pajor trafiła do bramki kwadrans wcześniej, ale sędzina gola nie uznała.

Przed przerwą Polki miały przewagę statystyczną, ale nie można było powiedzieć o ich pełnej dominacji. Dopiero w drugiej połowie zaczęło się punktowanie coraz mniej zorganizowanych rywalek. Katarzyna Daleszczyk wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego, a Ana Arnautu wbiła sobie gola samobójczego na 3:0 po dobrej akcji z udziałem Pajor i Anny Gawrońskiej. Wynik na 4:0 dla Polek ustaliła Winczo w doliczonym czasie.

Czyste konto zachowała Katarzyna Kiedrzynek, która po długiej przerwie wróciła do reprezentacji Polski. We Włocławku nie miała dużo pracy. Bramkarka Paris Saint-Germain zrezygnowała z gry w Biało-Czerwonych barwach za kadencji Basiuka w grudniu 2014 roku.

Polki zakończyły eliminacje z 10 punktami, natomiast Mołdawianki wyłącznie przegrywały. Obie drużyny straciły wcześniej szansę na awans.

Polska - Mołdawia 4:0 (1:0)
1:0 - Ewa Pajor 43'
2:0 - Katarzyna Daleszczyk 64'
3:0 - Ana Arnautu (sam.) 68'
4:0 - Agnieszka Winczo 90'

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Ewelina Kamczyk, Jolanta Siwińska (87' Hanna Konsek), Agata Guściora, Paulina Dudek - Natalia Pakulska, Anna Gawrońska (69' Anna Rędzia), Patrycja Pożerska (76' Gabriela Grzywińska) - Katarzyna Daleszczyk, Agnieszka Winczo, Ewa Pajor.

Mołdawia: Anna Zatusevscaia (70' Alina Saitan) - Cristina Cerescu, Dumitrita Prisacari (82' Iulia Petelca), Elena Porojniuc, Ana Arnautu - Ludmila Caraman (56' Carolina Tabur), Ludmila Andone - Diana Loghin, Nadejda Colesnicencko, Violeta Mitul - Claudia Chiper.

Żółta kartka: Prisacari (Mołdawia).