Claudio Ranieri: Marcin Wasilewski musi panować nad emocjami

Trener Leicester City Claudio Ranieri nie zamierzał publicznie krytykować Marcina Wasilewskiego po meczu 1/16 Pucharu Ligi Angielskiej z Chelsea Londyn. Włoch stwierdził jedynie, że Polak musi częściej panować nad emocjami.

Tomasz Skrzypczyński
Claudio Ranieri Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Claudio Ranieri

Leicester City odpadło z Pucharu Ligi Angielskiej po porażce 2:4 (2:2) z Chelsea Londyn. O wyniku spotkania zadecydowała dogrywka, w której Lisy były zmuszone grać w osłabieniu. W 89. minucie czerwoną kartkę obejrzał bowiem Marcin Wasilewski.

Polski obrońca otrzymał szansę od Claudio Ranieriego i jej nie wykorzystał. Nie dość, że głupio osłabił zespół, to wcześniej popełnił kilka indywidualnych błędów. Po jednym z nich gola dla The Blues strzelił Cesar Azpilicueta.

Menedżer Lisów nie zamierzał jednak po meczu piętnować zachowania Wasilewskiego. Doświadczony szkoleniowiec przyznał jedynie, że Polak musi zachowywać w nerwowych sytuacjach zimną krew.

- Marcin to bardzo agresywny zawodnik. Powinien częściej zachowywać spokój w niektórych sytuacjach, ale wszystko jest w porządku. To ważny dla nas piłkarz, daje nam mnóstwo energii - powiedział Ranieri.

Wydaje się jednak, że 36-latek długo poczeka na kolejną szansę występu w podstawowym składzie mistrza Anglii.