Serie A: kolejna porażka zespołu Karola Linettego. Polak znów rozegrał całe spotkanie

Sampdoria Genua zaczęła sezon od dwóch zwycięstw, ale w środę poległa już trzeci raz z rzędu. Po porażkach 2:3 z AS Roma i 0:1 z AC Milan uległa Bologna FC 0:2.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/GIORGIO BENVENUTI

Karol Linetty jest w tym sezonie kluczowym ogniwem drużyny Marco Giampaolo i nie opuścił jeszcze ani minuty w oficjalnych pojedynkach Sampdorii. Nie inaczej było na Stadio Renato Dall'Ara w Bolonii, chociaż tym razem Polak, podobnie jak cały jego zespół, nie błyszczał.

Pomocnik w 14. minucie brał udział w akcji, po której okazję strzelecką miał Luis Muriel, kilka chwil później niecelnie strzelał na bramkę Angelo Da Costy z dystansu, a następnie Simone Verdi za faul na nim został ukarany żółtą kartką. Więcej wyraźnych przebłysków Linettego nie było, a w samej końcówce nasz rodak został ukarany żółtą kartką.

Gospodarze pierwszy cios zadali tuż przed przerwą, kiedy kapitalny strzał z woleja oddał Verdi. Emiliano Viviano nie miał żadnych szans, by zatrzymać potężne uderzenie 24-latka. Przy tym golu asystował Czech Ladislav Krejci, który wypracował również bramkę Mattii Destro - po dośrodkowaniu napastnikowi pozostało tylko dostawić stopę.

Sampdoria nie miała pomysłu na zaskoczenie szczelnej obrony Bolonii, a dodatkowo skrzydła gościom podcięła czerwona kartka Edgara Barreto. W końcówce większych emocji już nie było i drużyna Giampaolo wraca do Genui z pustymi rękami, a w poniedziałek zmierzy się na wyjeździe z Cagliari Calcio w ramach 6. kolejki.

Bologna FC - Sampdoria Genua 2:0 (1:0)
1:0 - Verdi 45'
2:0 - Destro 50'

Bologna: Da Costa - Torosidis, Gasteldello, Maietta, Masina (66' Morleo) - Dzemaili, Nagy (79' Pulgar), Taider - Verdi, Destro, Krejci (73' Di Francesco).

Sampdoria: Viviano - Pereira, Silvestre, Skriniar, Regini - Linetty, Torreira (53' Cigarini), Barreto - Praet - Quagliarella (53' Schick), Muriel (73' Fernandes).

Czerwone kartki: Di Francesco /90+3'/ (Bologna) oraz Barreto /69'/ (Sampdoria).