Ligue 1: Drużyna Kamila Glika zdemolowana, dublet Mario Balotellego, asysta Macieja Rybusa

Nie udał się AS Monaco atak na pozycję lidera. Drużyna Leonardo Jardima - z Kamilem Glikiem w podstawowym składzie - poległa z OGC Nice aż 0:4, a dublet ustrzelił Mario Balotelli. Pozostali Polacy mieli dużo więcej powodów do radości.

Szymon Mierzyński
AFP
Były obrońca Torino FC spędził na boisku 90 minut, lecz cała ekipa Leonardo Jardima zawiodła. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 2:0, a po przerwie "Balo" skompletował dublet, natomiast w końcówce do siatki trafił też Alassane Plea.

W pełnym wymiarze czasowym zagrał także Igor Lewczuk i on może się czuć usatysfakcjonowany, bo Girondins Bordeaux ograło na wyjeździe FC Metz aż 3:0.

72 minuty spędził na boisku Maciej Rybus Olympique Lyon źle zaczął starcie z Montpellier HSC, stracił gola już w 4. minucie, ale potem wykorzystał liczebną przewagę (na samym początku czerwoną kartkę w ekipie gości otrzymał Morgan Poaty) i zdemolował środowego przeciwnika aż 5:1. Polak zanotował nawet asystę, bo w końcówce pierwszej części po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową do siatki trafił Corentin Tolisso.

Osłabienia rywala nie wykorzystało natomiast FC Nantes. Kanarki tylko zremisowały z AS Saint-Etienne 0:0, mimo że już w 17. minucie boisko musiał opuścić Kevin Malcuit. To był efekt faulu w polu karnym na Alexie Kacanikliciu. Jedenastki nie wykorzystał Emiliano Sala, bo jego intencje znakomicie wyczuł Stephane Ruffier. Później ekipie Rene Girarda zabrakło już skuteczności i ostatecznie wywalczyła zaledwie punkt.

Po 6. kolejce sensacyjnym liderem Ligue 1 będzie pogromca Monaco, czyli OGC Nice. Po jednym oczku do 1. lokaty tracą Paris Saint-Germain oraz Glik i spółka.