Poważny problem w obronie Borussii Dortmund. Thomas Tuchel został z dwoma stoperami

Obrońca Borussii Dortmund, Marc Bartra doznał kontuzji w wygranym 5:1 meczu przeciwko VfL Wolfsburg. Byłego zawodnika FC Barcelona czeka kilkutygodniowa przerwa.

Mateusz Karoń
Getty Images / Lars Baron

Bartra musiał opuścić boisko po 12 minutach. Wszystko przez uraz mięśnia przywodziciela, który wykluczy go z gry co najmniej w następnych dwóch spotkaniach: przeciwko SC Freiburg oraz Realowi Madryt.

Hiszpana zastąpi Matthias Ginter. To w tej chwili jedyna opcja dla Thomasa Tuchela. Sprawności wciąż nie odzyskali Sven Bender czy Neven Subotić, który już przed rokiem popadł w niełaskę szkoleniowca BVB.

Bartra, nim doznał kontuzji, popisał się znakomitym podaniem z połowy boiska do Raphaela Guerreiro. Było to zagranie w stylu Matsa Hummelsa. Właśnie na jego zastępstwo sprowadzono gracza FC Barcelona.

Czy Borussia Dortmund poradzi sobie bez Marca Bartry?