Puchar Francji: PSG i Olympique Lyon niespodziewanie wyeliminowane

W środę odbyło się pięć ostatnich spotkań 1/8 finału Pucharu Francji. Nie zabrakło niespodzianek, z rozgrywek odpadły dwa czołowe zespoły z Ligue 1 - Olympique Lyon i Paris Saint Germain. Swoje mecze pewnie wygrali natomiast m.in. piłkarze AS Monaco i Stade Rennes.

Piotr Robaczyński

Olympique Lyon nie powtórzy sukcesu z ubiegłego roku i nie wywalczy podwójnej korony, podopieczni Claude Puela odpadli z rywalizacji o Puchar Francji. W konfrontacji z Lille OSC szansę gry otrzymało kilku zawodników, którzy przeważnie oglądają mecze z ławki rezerwowych. Zmiennicy jednak nie wykorzystali tej okazji i w dramatycznych okolicznościach musieli uznać wyższość przeciwnika. Do 90. minuty na Stadium Lille Métropole utrzymywał się remis 2:2 i wydawało się, że losy tego spotkania rozstrzygnie dogrywka, a może nawet rzuty karne. Już w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy przechylił niespodziewanie Nicolas Fauvergue.

Za ogromną sensację trzeba także uznać porażkę Paris Saint Germain z trzecioligowym klubem Rodez AF. Paryżanie prowadzili 1:0 od 9. minuty po trafieniu Sammy'ego Traore, ale nie udało im się utrzymać korzystnego rezultatu i ostatecznie aby wyłonić zwycięzcę, potrzebny był dodatkowy czas gry. W dogrywce natomiast w ciągu zaledwie czterech minut gospodarze dwukrotnie pokonali golkipera PSG Mickaëla Landreau i to oni zagrają w kolejnej fazie rozgrywek.

Na pozostałych stadionach nie było niespodzianek, swoje spotkania z niżej notowanymi rywalami wygrali piłkarze AS Monaco, CS Sedan oraz Stade Rennes.