Emocje w Legnicy do samego końca

Piłkarze Miedzi Legnica zremisowali 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich dziesięciu minutach. Gole strzelali Tomasz Podgórski z rzutu karnego oraz Jonathan de Amo.

Artur Długosz

Dla legniczan piątkowe starcie Podbeskidziem Bielsko-Biała miało dodatkowe znaczenie - był to ich ostatni mecz domowy przed serią siedmiu spotkań wyjazdowych. Wszystko to przez wymianę całej płyty boiska oraz montaż systemu nawadniania i podgrzewania.

Wszystko co najlepsze w tym spotkaniu działo się w jego ostatnich minutach. W 79. w polu karnym Miedzi padł Paweł Tarnowski, a sędzia odgwizdał rzut karny dla Górali, który na gola zamienił Tomasz Podgórski. Miedź ruszyła do ataku chcąc doprowadzić do wyrównania. Czasu było mało, ale legniczanie dopięli swego.

W 89. minucie w polu karnym Podbeskidzia doszło do zamieszania, piłka spadła pod nogi Jonatana de Amo, a ten oddał mocny i celny strzał. 1:1. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

W pierwszej połowie oba zespoły nie miały zbyt wielu szans na zdobycie gola. Po przerwie zarówno jedni, jak i drudzy starali się atakować. Lepszą okazję mieli goście, lecz w 72. minucie dobrej szansy dla Górali nie wykorzystał Robert Demjan.

Wynik 1:1 sprawił, że obie drużyny w dalszym ciągu mają po tyle samo punktów. Po emocjonującej końcówce kibice w Legnicy zapewne tęsknić będą za kolejnymi domowymi meczami Miedzianki. Na nie trzeba będzie jednak trochę poczekać. Przed drużyną Ryszarda Tarasiewicza teraz seria wyjazdowych pojedynków.

Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)
0:1 - Tomasz Podgórski (k.) 80'
1:1 - Jonathan de Amo 89'

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Jonathan de Amo, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonov, Keon Daniel, Damian Rasak, Michał Bartkowiak (90 +2' Hunter Gorskie), Łukasz Garguła (67' Paul Batin), Mariusz Rybicki (75' Adrian Łuszkiewicz), Petteri Forsell.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński - Jozef Piacek, Robert Menzel (22' Mariusz Magiera), Marek Sokołowski, Paweł Tarnowski (85' Ariel Wawszczyk), Daniel Mikołajewski, Damian Chemiel, Daniel Feruga (90' Dariusz Kołodziej), Tomasz Podgórski, Łukasz Sierpina, Robert Demjan.

Żółte kartki: Marek Sokołowski (Podbeskidzie) oraz Jonatan de Amo, Adrian Łuszkiewicz (Miedź).

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).