Pogoń - Stomil: piękny gol Konrada Wrzesińskiego

W niedzielne popołudnie w Siedlcach kibice oglądali słabe spotkanie. Ozdobą meczu Pogoń - Stomil (1:0) było jednak piękne uderzenie Konrada Wrzesińskiego.

Jakub Artych
piłkarze Pogoni Siedlce WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Siedlce

Pojedynek w Siedlcach nie był dobrą reklamą I-ligowych rozgrywek. Obie drużyny grały w bardzo spokojnym, a czasami wręcz sennym tempie. Kibiców biało-niebieskich poderwało dopiero fantastyczne uderzenie Konrada Wrzesińskiego, który w 74. minucie z 25 metrów huknął nie do obrony. Dla pomocnika Pogoni był to już trzeci gol w tym sezonie.

W niedzielę w zespole z Siedlec nie mógł wystąpić Michał Bajdur, który musi pauzować dwa mecze za czerwoną kartkę w meczu z Chojniczanką Chojnice. Brakowało ponadto kontuzjowanego Marcina Burkhardta, który jest reżyserem gry biało-niebieskich. Brak dwójki pomocników był bardzo widoczny w niedzielnym spotkaniu. Duet Rafał Makowski - Daniel Dybiec nie potrafili skonstruować wielu ofensywnych akcji.

Bardzo słabo prezentował się również Stomil. Podopieczni trenera Adam Łopatko od początku meczu cofnięci byli na własną połowę. Bardzo zachowawcza gra Stomilu sprawiła, że przyjezdni dogodnych sytuacji podbramkowych mieli w tym meczu jak na lekarstwo.

W zespole Dariusza Banasika wyróżniał się bez wątpienia Wrzesiński, który od kilku tygodni utrzymuje wysoką formę. Pomocnik już w pierwszej połowie mógł wpisać się na listę strzelców, jednak fantastyczną paradą popisał się Michał Leszczyński.

Dzięki wygranej Pogoń Siedlce awansowała na 7. miejsce w tabeli. Piłkarze z Olsztyna plasują się z kolei na 12. lokacie.

Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
1:0 - Konrad Wrzesiński 74'

Pogoń: Rafał Misztal - Tomasz Lewandowski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Konrad Wrzesiński, Rafał Makowski (62' Marcin Paczkowski), Daniel Dybiec, Grzegorz Tomasiewicz, Cezary Demianiuk (82' Piotr Krawczyk) - Daniel Gołębiewski (66' Piotr Kurbiel).

Stomil: Michał Leszczyński - Marcel Ziemann, Piotr Klepczarek, Arkadiusz Czarnecki (44', Tomasz Wełnicki), Jarosław Ratajczak - Patryk Kun, Łukasz Jegliński, Wiktor Biedrzycki (80' Krzysztof Szewczyk), Rafał Kujawa, Tsubasa Nishi - Łukasz Suchocki (69' Grzegorz Lech).

Żółte kartki: Dybiec, Wrzesiński (Pogoń) oraz Ratajczak, Jegliński, Biedrzycki (Stomil)

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).