Kamil Dankowski: Musimy zacząć wygrywać

- Trzeba przepracować dobrze ten okres na kadrę i w następnym meczu musimy zacząć wygrywać - mówi Kamil Dankowski. Śląsk Wrocław, w którym ten piłkarz występuje, w tym sezonie jeszcze nie odniósł zwycięstwa na własnym stadionie.

Artur Długosz
Kamil Dankowski (z lewej) i Michał Rzuchowski (z prawej) PAP / PAP/Adam Warżawa / Kamil Dankowski (z lewej) i Michał Rzuchowski (z prawej)

Śląsk Wrocław jest jedynym zespołem w Lotto Ekstraklasie, który w tym sezonie jeszcze nie wygrał spotkania rozgrywanego na własnym stadionie. Piłkarze prowadzeni przez Mariusza Rumaka trzy spotkania zremisowali, a trzy przegrali.

Zielono-biało-czerwoni w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza objęli prowadzenie w 23. minucie. Goście jeszcze przed przerwą wyrównali po bramce z rzutu karnego, a po zmianie stron strzelili decydującego gola.

- Trudno mi ogółem coś powiedzieć po tym spotkaniu. Przegrywamy kolejny mecz. Trzeba przepracować dobrze ten okres na kadrę i w następnym meczu musimy zacząć wygrywać - mówił po spotkaniu Kamil Dankowski.

Śląsk mecz kończył w dziesiątkę po tym, jak na początku drugiej połowy po dwóch żółtych kartkach z boiska wyleciał Filipe Goncalves. - Mieliśmy sytuację na 2:0. Później dostaliśmy czerwoną kartkę, to już musieliśmy się cofnąć. Niestety strzelili drugiego gola i przegraliśmy - podsumował Dankowski.

W 12. kolejce Lotto Ekstraklasy Śląsk w spotkaniu wyjazdowym, 17 października o godzinie 18.00, zmierzy się w Kielcach z Koroną.