Kryzys Polonii Warszawa trwa. Zaledwie remis z Puszczą Niepołomice

Polonia Warszawa znów nie odniosła zwycięstwa. W pierwszym meczu 12. kolejki II ligi, "Czarne Koszule" zaledwie zremisowały 0:0 z Puszczą Niepołomice.

W tym artykule dowiesz się o:

Polonia rozpoczęła mecz z impetem. "Czarne Koszule" mogły objąć prowadzenie już w pierwszej minucie, ale strzał Marczaka w ekwilibrystyczny sposób z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości.

Ale Puszcza również miała świetną sytuację do zdobycia gola. W 28. minucie po faulu Karola Woracha w polu karnym arbiter podyktował rzut karny dla gości. Na szczęście Polonii, Maciej Domański trafił jednak w słupek.

"Czarne Koszule" rozczarowywały, podopiecznym Igora Gołaszewskiego brakowało pomysłu na kreowanie akcji. Kibiców rozzłościły takie zagrania, jak Donatasa Nakrosiusa. Pomocnik znalazł się w polu karnym i pomimo iż pozostawiono mu sporo wolnego miejsca, wybił piłkę na aut.

Po przerwie więcej z gry miała Polonia, ale strzały Nakrosiusa, czy Kluski bronił golkiper gości. Gospodarze tradycyjnie najwięcej zagrożenia stwarzali po stałych fragmentach gry wykonywanych przez Mariusza Marczaka, próbowali również akcji oskrzydlających. Jednak to Puszcza była najbliżej zdobycia bramki. W 61. minucie goście nietypowo rozegrali rzut wolny (piłkarze Puszczy stanęli w murze, po czym błyskawicznie się rozbiegli), zaskakując obrońców Polonii. Piłka po strzale Michała Czarnego zatrzymała się na poprzeczce.

Dzięki remisowi, Puszcza, przynajmniej na kilka godzin, zrównała się punktami z Błękitnymi Stargard Polonia natomiast śrubuję serię meczów bez wygranej - "Czarne Koszule" ostatnie zwycięstwo odniosły 28 sierpnia.

Polonia Warszawa - Puszcza Niepołomice 0:0

Polonia Warszawa: Dominik Pusek - Przemysław Szabat (68' Marcin Bochenek), Piotr Augustyniak, Daniel Choroś, Grzegorz Wojdyga - Michał Oświęcimka, Donatas Nakrosius - Michał Zapaśnik (62' Bartosz Wiśniewski), Mariusz Marczak, Marcin Kluska (80' Mateusz Małek) - Krystian Pieczara (77' Piotr Kosiorowski)

Puszcza Niepołomice: Marcin Staniszewski - Łukasz Furtak, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk - Marcel Kotwica, Damian Lepiarz - Daniel Barbus (80' Dawid Kuliga), Maciej Domański (81' Bartosz Żurek), Kamil Łączek (90' Łukasz Krzysztoń) - Marcin Orłowski

Żółte kartki: Przemysław Szabat, Piotr Augustyniak (Polonia) oraz Kamil Łączek, Michał Mikołajczyk, Dawid Kuliga (Puszcza)

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!