Sparingowo: 12 bramek Lechii Gdańsk

W ramach przygotowań do meczu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin Lechia Gdańsk rozegrała sparing z Wietcisą Skarszewy. Biało-zieloni pokonali A-klasowca aż 12:2.

Maciej Kmita
PAP / Adam Warżawa

Zespół Piotra Nowaka bardzo poważnie potraktował sparing z Wietcisą i już po 24 minutach prowadził 3:0, ale prawdziwą strzelaninę lechiści urządzili sobie po zmianie stron, gdy wbili rywalom osiem goli. Łupem bramkowym podzieliło się siedmiu zawodników, a hat-trick ustrzelił Lukas Haraslin.

Pełne 90 minut rozegrał Sebastian Mila, dla którego był to pierwszy występ po wyleczeniu kontuzji kolana. 34-letni reprezentant Polski w tym sezonie nie rozegrał jeszcze ani minuty w oficjalnym meczu Lechii.

Wietcisa Skarszewy - Lechia Gdańsk 2:12 (0:3)
0:1 - M. Paixao 5'
0:2 - M. Paixao 20'
0:3 - F. Paixao 24'
0:4 - Haraslin 54'
0:5 - Kobylański 57'
0:6 - Kobylański 60'
0:7 - Wiśniewski 64'