El. ME U-19: Słowacy lepsi od Polaków, we wtorek mecz o wszystko

W drugim meczu I rundy eliminacji mistrzostw Europy U-19 prowadzona przez Rafała Janasa reprezentacji Polski uległa w Inowrocławiu Słowacji 0:1.

Maciej Kmita

Polacy, który w 1. kolejce turnieju eliminacyjnego pokonali Macedonię aż 4:0, nie poszli za ciosem i w sobotę ulegli rówieśnikom ze Słowacji. Jedyny gol spotkania padł w 86. minucie, a jego autorem był Lubomir Tupra z Hellasu Werona.

W drugim meczu polskiej grupy Irlandia Północna pokonała Macedonią (2:1). Właśnie z Irlandczykami zespół Rafała Janasa zagra w 3. kolejce. Spotkanie odbędzie się w Toruniu.

Porażka ze Słowacją sprawiła, że wtorkowy pojedynek z Irlandią Północną będzie meczem o wszystko dla Biało-Czerwonych. Do kolejnej rundy eliminacji, która zostanie rozegrana w pierwszej połowie 2017 roku, awansują bowiem po dwa zespoły z każdej z trzynastu grup oraz najlepsza drużyna z trzeciego miejsca. Przed ostatnią serią spotkań Polacy i Irlandczycy mają po trzy punkty, a liderem z sześcioma "oczkami" jest Słowacja.

Turniej finałowy odbędzie się w Gruzji w dniach 2-15 lipca 2017 roku.

Polska U-19 - Słowacja U-19 0:1 (0:0)
0:1 - Tupta 96

Skład Polski: Hubert Gostomski - Mateusz Spychała, Mateusz Żyro, Adam Chrzanowski, Mateusz Hołownia - Konrad Handzlik (78' Paweł Olszewski), Kamil Wojtkowski, Patryk Dziczek, Paweł Żyra (88' Maciej Felsch), Kamil Jóźwiak (84' Sebastian Szymański) - Marcin Listkowski.