Carlo Ancelotti da szansę rywalowi Roberta Lewandowskiego

Trener Bayernu Monachium zapowiedział, że Julian Green będzie miał okazję zaprezentowania swoich umiejętności w jednym z najbliższych meczów mistrza Niemiec o stawkę.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / EPA/PETER KNEFFEL

Julian Green rozegrał 24 minuty w spotkaniu I rundy Pucharu Niemiec z Carl Zeiss Jena (5:0), a poza tym dotąd siedział na ławce albo na trybunach. Mimo to, selekcjoner Juergen Klinsmann powołał go do reprezentacji USA i wystawił w meczach z Kubą (2:0) i Nową Zelandią (1:1), a 21-latek strzelił w nich dwa gole.

Niezła dyspozycja Greena i bardzo mała konkurencja w ataku sprawiła, że niemieccy dziennikarze zapytali Carlo Ancelottiego o szanse uzdolnionego zawodnika na grę w najbliższych tygodniach.

- Julian jest bardzo dobrym piłkarzem, ciężko pracuje i w nadchodzących pojedynkach dostanie swoją szansę. We Frankfurcie na pewno znajdzie się w kadrze meczowej - odparł trener Bawarczyków.

- Myślę, że Green najlepiej sprawdza się jako napastnik, który potrafi cofnąć się wgłąb boiska i rozgrywać piłkę - dodał Ancelotti, sugerując, że Amerykanin może stanowić alternatywę dla Roberta Lewandowskiego, gdyby Polak odczuwał nadmierne zmęczenie dużym nagromadzeniem meczów.

W dotychczasowych 10 oficjalnych spotkaniach Bayernu Monachium w tym sezonie "Lewy" nie opuścił ani jednej minuty. Równie dużo minut na murawie spędził jeszcze tylko Manuel Neuer.

FC Barcelona – Deportivo La Coruña NA ŻYWO w sobotę o 16:10 w Eleven! Oglądaj na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.