Robert Lewandowski poza "11" Bayernu Monachium

Robert Lewandowski nie znalazł się w wyjściowym składzie Bayernu Monachium na sobotni mecz 7. kolejki Bundesligi z Eintrachtem Frankfurt. Kapitan reprezentacji Polski rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych.
Maciej Kmita
PAP/EPA / MATTHIAS BALK

Zamiast niego na środku ataku Bayernu wystąpi Thomas Mueller, którego ze skrzydeł wspomagać będą Kingsley Coman oraz Arjen Robben.

Tym samym Robert Lewandowski opuści pierwsze minuty w sezonie. W każdym ze wcześniejszych meczów Bayernu oraz reprezentacji Polski przebywał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka. Od 14 sierpnia spędził na boisku 1170 minut w 13 występach - jest najbardziej wyeksploatowanym piłkarzem mistrza Niemiec.

Trener Carlo Ancelotti daje odpocząć "Lewemu", ale warto pamiętać o tym, że kapitan Biało-Czerwonych nie strzelił gola w żadnym z czterech ostatnich spotkań Bayernu. Lewandowski czeka na bramkę już 437 minut - odkąd jest zawodnikiem klubu z Monachium, czyli od lipca 2014 roku, tak długo na gola jeszcze nie czekał.

Z drugiej strony w dwóch ostatnich meczach reprezentacji Polski z Danią (3:2) i Armenia (2:1) "Lewy" zdobył aż cztery bramki i wespół z Cristiano Ronaldo jest liderem klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników el. MŚ 2018 - obaj mają na koncie po pięć bramek.