Kibice Lechii Gdańsk zakłócili minutę ciszy

Lechia Gdańsk wygrała z KGHM Zagłębiem Lubin 2:1 w sobotni wieczór w spotkaniu Lotto Ekstraklasy. Przed meczem chciano uczcić pamięć zmarłego pracownika KGHM-u, ale minuta ciszy została przerwana.
Bartosz Zimkowski

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej grą reprezentacji narodowych na ligowe boiska wrócili piłkarze Lotto Ekstraklasy. W Lubinie zapowiadał się bardzo ciekawy mecz, w którym KGHM Zagłębie mierzyło się z Lechią Gdańsk.

Przed spotkaniem sędzia zarządził minutę ciszy dla zmarłego pracownika KGHM-u, który stracił życie w kopalni. Został przygnieciony jedną z maszyn. Niestety w pewnym momencie kibice gości przerwali ciszę skandując głośno "Lechia Gdańsk". Natychmiast zareagował sędzia, który zakończył moment zadumy.

Nieładne zachowanie fanów gości zostało skwitowane gwizdami ze strony miejscowych kibiców.

Trzeba od razu dodać, że oba środowiska nie pałają sympatią do siebie. Lechia Gdańsk w Lubinie wspierana była kibicami zaprzyjaźnionego Śląska Wrocław, a więc odwiecznego rywala Zagłębia. Dlatego podczas samego meczu wielokrotnie sympatycy obu drużyn obrażali się nawzajem.