LM: Leicester City idzie jak burza

Leicester City wygrało trzeci mecz w Lidze Mistrzów. Na King Power Stadium ograło FC Kopenhaga 1:0 i ma komplet punktów na koncie.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / PAP/EPA/HANNAH MCKAY
Claudio Ranieri nie mieszał w składzie, sięgnął po zawodników z zeszłego sezonu wspartym Islamem Slimanim. On i Riyad Mahrez w miniony weekend odpoczywali i z Chelsea pojawili się na murawie w drugiej połowie.

Włoski szkoleniowiec postawił na Ligę Mistrzów, w której wygrał dwa pierwsze mecze. Teraz przyjechał teoretycznie najłatwiejszy przeciwnik, jednak Lisy w pierwszej odsłonie tak naprawdę tylko potwierdziły, że daleko im do mistrzowskiej formy, chociaż zdobyły bramkę.

Pięć minut przed przerwą Jamie Vardy dośrodkował w pole karne, a tam akcję finalizował algierski duet: Slimani i Mahrez. Pierwszy zgrał futbolówkę głową, a drugi z woleja umieścił piłkę w siatce. Dla Mahreza było to już trzecie trafienie w tym sezonie w Lidze Mistrzów.

Druga połowa wcale nie była ciekawsza, ale dwie sytuacje warto odnotować. Pierwsza pochodzi z 69. minuty, kiedy po dośrodkowaniu Marca Albrightona z lewego skrzydła strzał Slimaniego obronił golkiper, ale wobec dobitki głową był już bezradny. Sędzia pokazał jednak spalonego Algierczyka, co było mocno dyskusyjną sprawą.

Już w 90. minucie fantastyczną interwencją jedną ręką popisał się Kasper Schmeichel. Obronił uderzenie Corneliusa, któremu dograł Santander. Ten mecz mógł zakończyć się remisem 1:1, a tak Leicester wygrało.

Ma na koncie już dziewięć punktów i jest już jedną nogą w kolejnej fazie. Po cztery "oczka" mają FC Kopenhaga oraz Club Brugge.

Leicester City - FC Kopenhaga 1:0 (1:0)
1:0 - Riyad Mahrez 40'

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez (90+1' Amartey), King, Drinkwater, Albrighton - Slimani (88' Ulloa), Vardy (85' Okazaki).

FC Kopenhaga: Olsen - Ankersen (87' Gregus), M. Joergensen, Johansson, Augustinsson - Verbić (66' Falk), Kvist, Delaney, Toutouh (85' Pavlović) - Santander, Cornelius.

Żółte kartki: Fuchs (Leicester).

Sędzia: Nicola Rizzoli (Włochy).

Czy Leicester awansuje do kolejnej fazy?