Anglia: trójka Polaków na boisku

Trzech Polaków pojawiło się w składach klubów The Championship w sobotnie popołudnie. To Paweł Wszołek, Ariel Borysiuk oraz Bartosz Białkowski.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Białkowski East News / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Paweł Wszołek usiadł na ławce rezerwowych Queens Park Rangers, które na wyjeździe rywalizowało z Sheffield Wedensday. Ariel Borysiuk od pierwszych minut pojawił się w koszulce londyńskiego klubu i w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

The Owls na prowadzenie wyszli w 40. minucie, gdy niezawodny Gary Hooper trafił do siatki QPR. Jak się później okazało, to była jedyna bramka w tym meczu. Wszołek na murawie pojawił się w 70. minucie. Dziesięć minut później boisko opuścił za to Ariel Borysiuk.

Pełne spotkanie w barwach Ipswich Town rozegrał Bartosz Białkowski. Polak nie będzie jednak miło wspominał pojedynku z rozpędzonym Newcastle United. Wpuścił trzy gole, a Sroki zwyciężyły 3:0. Są liderem The Championship z dorobkiem 31 punktów.

QPR zajmuje 13. pozycję (19 pkt), a Ipswich 17. (17 pkt).

Czy Wszołek powinien zostać na stałe w QPR?