Serie A: Napoli w dziesiątkę rozprawiło się z beniaminkiem. Tylko 26 minut Zielińskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Beniaminek z Crotone mimo długiej gry w liczebnej przewadze nie dał rady SSC Napoli. Piłkarze z Neapolu wygrali 2:1. Czerwoną kartkę za kopniecie rywala otrzymał, zastępujący kontuzjowanego Milika, Manolo Gabbiadini. Piotr Zieliński wszedł z ławki.

Beniaminek z Crotone jest w tym sezonie dostarczycielem punktów. Jedno zdobyte oczko w ośmiu spotkaniach jednoznacznie wskazywało, kto będzie rozdawał karty. Atut własnego boiska nie miał żadnego znaczenia. Od początku zarysowała się przewaga SSC Napoli. Na gola czekano do 17. minuty. Po nieporozumieniu obrońców piłkę z lewej strony boiska przechwycił Dries Mertens i zagrał wzdłuż bramki. Tam ponownie nie popisała się obrona Crotone i Jose Callejon z ostrego kąta huknął po długim rogu.

W 31. minucie, kiedy goście w pełni kontrolowali mecz, panowanie nad sobą stracił Manolo Gabbiadini. Napastnik był faulowany przez Ferrariego, ale zamiast spokojnie rozpocząć grę od stałego fragmentu, sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość i kopnął rywala. Czerwona kartka dla gości tylko na moment wlała wiarę w serca gospodarzy. Chwilę później było 0:2. Po centrze z kornera, z kilku metrów piłkę do siatki wepchnął Nikola Maksimović.

Druga połowa nie należała do tych, które się pamięta. Długimi fragmentami gra była brzydka. Często przerywana faulami. Beniaminek bardzo się starał, ale realne zagrożenie udało się stworzyć dopiero w ostatnim kwadransie. W znakomitych sytuacjach znaleźli się rezerwowi Simmy i Marcus Rohden, ale żaden nie zachował zimnej krwi.

Tuż przed końcem meczu Crotone zdobyło honorowego gola. Na listę strzelców wpisał się Aleandro Rosi. Po serii dośrodkowań obrońca z bliska wepchnął piłkę do siatki. Nerwowej końcówki jednak nie było. Napoli pewnie sięgnęło po komplet punktów, w doliczonym czasie trzymając gospodarzy daleko od swojej bramki.

FC Crotone - SSC Napoli 1:2 (0:2) 0:1 - Jose Callejon 17' 0:2 - Nikola Maksimović 33' 1:2 - Aleandro Rosi 89'

FC Crotone: Alex Cordaz - Aleandro Rosi, Machado Claiton, Gianmarco Ferrari, Leonardo Capezzi, Lorenzo Crisetig, Aniello Salzano (46' Adrian Stoian), Bruno Martella, Aleksandar Tonev (55' Simmy), Diego Falcinelli, Raffaele Palladino (75' Marcus Rohden).

SSC Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Nikola Maksimović, Kalidou Koulibaly, Ivan Strinić, Allan, Amadou Diawara, Marek Hamsik (64' Piotr Zieliński), Jose Callejon (76' Emanuele Giaccherini), Manolo Gabbiadini, Dries Mertens (83' Omar El Kaddouri).

Żółte kartki: Ferrari, Crisetig (Crotone).

Czerwona kartka: Gabbiadini 31' (Napoli) - za kopnięcie rywala.

Sędzia: Paolo Mazzoleni.

Wyniki pozostałych sobotnich meczów 9. kolejki:

Udinese Calcio - Pescara Calcio 3:1 (1:0) 1:0 - Cyril Thereau (k.) 9' 2:0 - Cyril Thereau 71' 2:1 - Alberto Aquilani 74' 3:1 - Duvan Zapata (k.) 90+3'

Atalanta Bergamo - Inter Mediolan 2:1 (1:0) 1:0 - Andrea Masiello 10' 1:1 - Eder 51' 2:1 - Mauricio Pinilla (k.) 88'

Cagliari Calcio - ACF Fiorentina 3:5 (1:4) 1:0 - Davide Di Gennaro 2' 1:1 - Nikola Kalinić 20' 1:2 - Federico Bernardeschi 26' 1:3 - Federico Bernardeschi 32' 1:4 - Nikola Kalinić 40' 1:5 - Nikola Kalinić 53' 2:5 - Marco Capuano 62' 3:5 - Marco Borriello 77'

Empoli FC - Chievo Werona 0:0 Torino FC - Lazio Rzym 2:2 (1:0)

1:0 - Iago Falque 20' 1:1 - Ciro Immobile 71' 1:2 - Alessandro Murgia 84' 2:2 - Ljajić (k.) 90+2'

Czy SSC Napoli stać w tym sezonie na włączenie się do walki o mistrzostwo?