Bundesliga: Borussia Moenchengladbach bez formy. Uczestnik LM znów stracił punkty

Na inaugurację 9. kolejki Bundesligi Borussia Moenchengladbach bezbramkowo zremisowała z Eintrachtem Frankfurt. Dla zespołu Andre Schuberta to już czwarty pojedynek ligowy z rzędu bez wygranej.

Konrad Kostorz
Piłkarze Borussii M'gladbach przed meczem LM z Celtikiem Glasgow (19102016) PAP/EPA / Robert Perry / Piłkarze Borussii M'gladbach przed meczem LM z Celtikiem Glasgow (19.10.2016)

Gladbach zazwyczaj na własnym terenie dominują nad niżej notowanymi rywalami, wygrywając wysoko i przekonująco. W ostatnich tygodniach zgubili jednak formę - najpierw zremisowali 0:0 z Hamburgerem SV, tydzień temu bez walki przegrali z Bayernem Monachium 0:2, a w piątek znów zgubili punkty.

Przed przerwą Borussia dłużej była w posiadaniu piłki, jednak zmagała się ze sporymi problemami w ofensywie i nie stwarzała dogodnych sytuacji. Przed najlepszą szansą do zdobycia bramki miał zawodnik Eintrachtu Branimir Hrgota.

W drugiej połowie Borussia wciąż przeważała nad dosyć pasywnie grającymi przeciwnikami, ale biła głową w mur. Dopiero w 71. minucie zawodnicy Schuberta wykreowali znakomitą okazję do otwarcia wyniku - Fabian Johnson dograł na środek pola karnego do niekrytego Oscara Wendta, którego strzał z największym trudem na poprzeczkę sparował Lukas Hradecky.

Gladbach zmarnowali "piłkę meczową", a końcówka nie dostarczyła emocji. Drużyna z Frankfurtu umiejętnie przeszkadzała gospodarzom w rozgrywaniu akcji i wywalczyła cenny punkt na trudnym terenie.

Borussia M'gladbach - Eintracht Frankfurt 0:0

Borussia: Sommer - Jantschke, Vestergaard, Elvedi - Korb, Kramer, Dahoud (75' Herrmann), Wendt - Stindl - Johnson (86' Schulz), Hahn.

Eintracht: Hradecky - Abraham, Hasebe, Vallejo - Chandler, Mascarell, Huszti, Oczipka - Fabian, Hrgota (75' Seferović), Gacinović (82' Tarashaj).

Żółte kartki: Johnson (Borussia) oraz Huszti, Tarashaj (Eintracht).

18 SV Darmstadt 98 34 7 4 23 28:63 25

Czy Borussia Moenchengladbach pokona w najbliższym meczu Ligi Mistrzów Celtic Glasgow?