Anglia: brzydki faul Ariela Borysiuka. Grał Paweł Wszołek

Ariel Borysiuk i Paweł Wszołek zagrali w jedynym piątkowym meczu 15. kolejki The Championship z Brendford. Ich Queens Park Rangers przegrało 0:2.

Bartosz Zimkowski
Newspix / JAKUB PIASECKI
Ariel Borysiuk nie murawie zameldował się w podstawowym składzie, jednak jeszcze w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę. Po brzydkim faulu na rywalu sędzia nie miał wątpliwości, że Polak zasłużył na upomnienie.

Były pomocnik Legii Warszawa w pierwszej odsłonie oddał jeden, bardzo niecelny strzał, a Queens Park Rangers przegrywało 0:1.

Po zmianie stron nadal groźniejsi byli goście, a pierwszym zmiennikiem, który pojawił się na murawie był Paweł Wszołek. Była to 64. minuta i reprezentant Polski został ustawiony na prawej stronie boiska. Był aktywny, ale to był przeciętny występ Wszołka.

Dziewięć minut przed końcem zmieniony został Borysiuk, a kilka minut później z boiska zszedł zawodnik gości Lewis Macleod, który doznał bardzo poważnego urazu kolana. Piłkarzowi jeszcze na murawie podano tlen i prawdopodobnie nie zagra już w tym sezonie.

W tym momencie Brendford prowadziło już 2:0 i takim też wynikiem zakończył się pojedynek.

Czy Wszołek powinien dostać powołanie do reprezentacji na kolejny mecz?